05.11.2019 19:19


Jarní fuze jazzových rytmů: Organizátoři JazzFestBrno představili hlavní hvězdy příštího ročníku

Autor: Hana Štefánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno je už téměř dvacet let synonymem kvalitní hudby od světově uznávaných umělců. Každoročně ho navštíví přes deset tisíc diváků. I na příští rok se organizátorům povedlo přilákat do Brna významné jména současného jazzu.

Organizátoři JazzFestBrno

Brno  Šestice hlavních hvězd příštího ročníku mezinárodního jazzového festivalu JazzFestBrno je již známa. Tahounem bude dvacetinásobný držitel Grammy Pat Metheny a novou tváří bluesová zpěvačka Lizz Wright. Dále přijede virtuóz basové kytary Avishai Cohen, kytarový velmistr Bill Frisell a nejvýraznější osobnosti současné saxofonové scény Joshua Redman a Chris Potter. Organizátoři jména odhalili v pondělí na tiskové konferenci a poté i na Facebooku. Kompletní program zveřejní v lednu. 

„Blížíme se k dvacátému ročníku a nabíráme tak na intenzitě našich festivalových interpretů. Při tvorbě programu se nám i po devatenácti letech daří neopakovat. Poprvé přivítáme Lizz Wright, Joshuu Redmana a Billa Frisella. V komornější tříčlenné sestavě se představí Pat Metheny, v nových sestavách také Avishai Cohen a Chris Potter,“ řekl umělecký ředitel JazzFestBrno Vilém Spilka.

O festivalu se dověděla i studentka Univerzity Karlovy a milovnice jazzu Klára Tichá. „Jazz mám moc ráda a líbí se mi, že máme v Česku tak kvalitní akci, která mu vzdává hold. Co mě však překvapuje, je nízký počet tuzemských umělců oproti zahraničním. Headlineři jsou však skvělí,“ uvedla Tichá.

Festivalové koncerty budou odehrány už tradičně ve zvukově nejlépe vybavených prostorech v Brně. „Rádi se pohybujeme v Janáčkově divadle, Sono Centru a Boby Centru, které jsou kapacitně dostatečné a s velmi slušným zvukem. Tohle trio jsme ještě doplnili divadlem Husa na provázku, ve kterém se budou konat pozdější koncerty, které ohlásíme v lednu,“ sdělil výkonný ředitel festivalu Vlastimil Trllo.

Koncerty budou moct lidé navštívit v termínech od 15. března až po 9. června 2020. Následně se v listopadu 2020 už po páté uskuteční takzvané Echoes neboli Ozvěny festivalu, které nabídnou další hudební zážitky. Vstupenky na festival mohou zájemci zakoupit na webu festivalu nebo v prodejní síti GoOut. Ceny začínají na 290 korunách, studenti a senioři budou mít slevu.

Klíčová slova: JazzFestBrno, jazz, festival, hudba

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.