09.04.2019 11:58


Pozvánka: hrad Špilberk zachycuje vývoj umění od války po současnost

Autor: Jana Kopecká | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Výstava Od moderny po současnost představuje to nejlepší z brněnského výtvarného umění po druhé světové válce. Rozvoj umění neopomíjí šedesátá léta ani normalizaci. Součástí výstavy jsou například projekty s propojením světla a zvuku, či video art.

Ukázka z výstavy, Zdroj: http://www.spilberk.cz

Brno – Každý den v týdnu kromě pondělka mohou návštěvníci Špilberku obdivovat vývoj umění významných brněnských malířů či sochařů. Stálá expozice mapuje výtvarnictví Brna od konce druhé světové války až po současnost. Skládá se ze sedmi prostorů, každého s jiným obdobím. První z nich je věnován skupině BRNO 57 soustředěné kolem významného představitele brněnské poválečné malby dvacátého století Bohumíra Matala a výtvarníka Jánuše Kubíčka.

Další výstavní prostor se věnuje brněnským tvůrčím skupinám z první poloviny šedesátých let, na něj navazuje část výstavy z druhé poloviny šedesátých let. Poté se výstava soustředí například na období normalizace, až plynule přechází do dnešní doby.

Organizátoři neváhali zakomponovat nová média, video art, či projekty s propojením světla a zvuku. V tomto provedení můžeme vidět například dílo průkopníka a experimentátora s audio-video technikou Woodyho Vašulky, dále Jiřího Suchánka, nebo Petronely E. Tančekové. Vstupenky na výstavu je možné koupit na místě.

Klíčová slova: Špilberk, Brno, Výstava, Od moderny

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.