22.04.2019 17:54


Pozvánka: Festival Brno Art Week nabídne desítky výstav i komentovaných prohlídek

Autor: Helena Havranová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

V Brně začne desátý ročník týdne výtvarného umění. Pořadatelé připravili pro návštěvníky vernisáže, komentované prohlídky, přednášky i workshopy. Díky projektu Open Spaces se zájemci podívají také do dvanácti uměleckých ateliérů. Téma letošního ročníku festivalu je „jak učit umění“ a navazuje tak na sté výročí založení brněnské Masarykovy univerzity.

Brno Art Week

Brno – V předposlední dubnové úterý začíná umělecký festival Brno Art Week, ještě do loňského roku známý jako Týden výtvarné kultury. Desátý ročník festivalu potrvá až do neděle 28. dubna. V galeriích i mimo ně uvidí návštěvníci výstavy a performance, zúčastní se diskuzí nebo výtvarných dílen a díky akci Open Studios navštíví i umělecké ateliéry. Slavnostní zahájení festivalu bude v úterý 23. dubna v šest hodin večer v Galerii Pitevna.

K tématu letošního ročníku „jak učit umění“ se váže i konference Učit umění, na které ve středu 24. dubna vystoupí Zbyněk Janáček z Fakulty umění Ostravské univerzity nebo Viktor Pantůček z Filozofické fakulty brněnské Masarykovy univerzity. Na workshopu Jak lze učit (o) umění se v úterý 23. dubna učitelé a vychovatelé dozví, co mohou udělat pro to, aby se děti naučily vnímat umění jako důležitou součást svého života.

Letos nově se pořadatelé festivalu spojili s projektem Open Days. Od 26. do 27. dubna tak zájemci nahlédnou do uměleckých ateliérů, jako například Rybářská, Indiges nebo Studia B59.

Klíčová slova: Brno Art Week, Týden výtvarné kultury, Open Spaces, umění, Masarykova univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.