17.05.2018 12:49


Pozvánka: Fanoušci japonské kultury ovládnou brněnské Výstaviště

Autor: Glaserová Dominika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vyzkoušet si boj šavlí, potkat osobnosti ze světa cosplay, nalíčit se v japonském stylu nebo si zacvičit jógu. To mohou o víkendu nejen Brňané na každoročním festivalu fanoušků japonského komiksu a animovaného filmu. Tato série workshopů, promítání, přednášek a soutěží Animefest letos oslaví patnácté narozeniny.

Brno – Fanoušci japonských animovaných filmů, seriálů a cosplay neboli kostýmových her se o víkendu sejdou v prostorách brněnského Výstaviště. Sdružení Brněnští otaku, jehož cílem je spojovat příznivce japonské kultury, tak po páteční šesté večerní hodině zahájí festival Animefest, který potrvá až do neděle. „Letos slavíme patnáct let od založení. Nadělili jsme si novou halu A2, protože sály v Kongresovém centru přestaly kapacitně dostačovat. Je to trochu krok do neznáma, protože zvučit dvě stage v hale o výšce osmnácti metrů není úplně legrace,“ řekl ředitel festivalu Adam Rambousek.

Organizátoři zahájí festival křestem sborníku české mangy (japonský komiks, pozn. redakce) Vějíř 2018. Dále pak budou účastníci moci libovolně navštěvovat workshopy, přednášky nebo promítání. „Nejvíce mě na tom láká to, že si člověk může popovídat s lidmi, se kterými má společné hobby,“ řekl účastník loňského Animefestu Marek Bednář.

Součástí programu je také série soutěží. Jednou z nich je takzvaná AMV neboli Anime Music Video, což je soutěž hudebních videoklipů s jednou nebo více scén anime. „V tradiční AMV soutěži se i letos utká patnáct videí, která úspěšně prošla kvalifikací u poroty a ve webovém hlasování. Nyní bude záležet jen na hlasování diváků,“ uvádí organizátoři na oficiálním webu Animefestu.

Nebude chybět ani každoroční soutěž cosplay, do které se mohli do konce dubna registrovat jednotlivci, ale i dvou až tříčlenné týmy. Tu budou doprovázet některé významné osobnosti ze světa cosplay, jako je Norka Santatory, Švédka Natalia Batista, Eye of Sauron Designs z Rakouska, Polka Kicking-Machine, Shiroku z Německa, Reika z Japonska nebo Leobane, Papa a Nikita z Francie.

Klíčová slova: Animefest, Výstaviště Brno, cosplay, anime, japonská kultura

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.