04.11.2014 22:30


Pozvánka: Dnes odstartoval veletrh vzdělávání Gaudeamus

Autor: Tereza Ondráčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studenty posledních ročníků středních škol, ale i zájemce o celoživotní vzdělávání dnes přivítal již 21. ročník veletrhu Gaudeamus. Připraveno je na několik desítek stánků jak tuzemských, tak zahraničních škol. V nich sami studenti představují svou almu mater zájemcům o studium prostřednictvím prezentací či například chemických pokusů.

Brno  Skončil první den pětidenního veletrhu, který pomáhá zájemcům o pomaturitní vzdělávání zorientovat se v nabídce univerzit a vyšších odborných škol. Ti mají možnost mluvit jak s učiteli, tak se studenty jednotlivých oborů, zeptat se na jejich zkušenosti a získat tak cenné informace, které pomůžou při výběru školy. „Vždy jsem věděla, že chci studovat pedagogiku, ale nevěděla jsem, na jaké škole. Gaudeamus mi pomohl porovnat jednotlivé katedry a vybrat si z nich tu nejlepší.“, řekla Lucie Pišťáčková, která je již třetím rokem studentkou Masarykovy Univerzity.

Součástí veletrhu jsou i pokusy, Foto www.gaudeamus.cz

Pro nerozhodné zájemce o studium organizátoři připravili testovací centrum, ve kterém pomocí dotazníku odhalí své vlohy a zjistí tak, jaký obor pro ně bude nejvhodnější. Oproti předchozím ročníkům se jedná o novinku, se kterými letos pořadatelé nešetřili. Volně ke stažení je mobilní aplikace, která provede účastníka celou akcí a také mu doporučí cestu na výstaviště. Pro studenty, kteří se nechtějí vzdělávat v České republice, se otevřelo poradenské centrum pro studium v zahraničí.

Účastníci veletrhu mohou navšítívit i přednášky, ve kterých učitelé škol rozebírají zejména přijímací řízení a podmínky studia. Představí se i vědecká činnost univerzit a sami zájemci o studium si mohou vyzkoušet různé pokusy, se kterými se v průběhu studia potkají.

Klíčová slova: Gaudeamus, veletrh, studenti, vysoká škola

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.