16.10.2017 23:42


POZVÁNKA: Desátý Moravia Music Fest začal v Metro Music Baru

Autor: Veronika Matúšová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

V pořadí již desátý ročník Mezinárodního jazzového festivalu Moravia Music Fest začal šestnáctého října v Metro Music Baru o půl deváté večer. První den patřil uskupení, které tvoří kvartet saxofonisty Ondřeje Štveráčka a multižánrový bubeník Gene Jackson. Diváci budou mít možnost navštěvovat další koncerty až do devatenáctého prosince.

Brno – Moravia Music Fest je festivalem s mezinárodní uměleckou účastí, který letos návštěvníkům již po desáté nabídne široký výběr jazzových koncertů. Festival v pondělí šestnáctého října odstartovala českoamerická formace Ondřej Štveráček Quartet feat. Gene Jackson v Metro Music Baru. Lístky si mohou diváci obstarat přímo na stránkách festivalu.

Organizátoři festival rozdělili do tří bloků. První linku budou tvořit diváky preferovaní zahraniční hudebníci, kteří již v minulosti na festivalu vystoupili. Čtrnáctého listopadu se tak představí Maceo Parker, který jako saxofonista během své kariéry spolupracoval třeba s Jamesem Brownem. Maceo Parker v Brně vystoupil před pěti lety, měl obrovský úspěch. Je to umělec který ani s přibývajícími léty nesnižuje své koncertní tempo. Odehraje třeba dvě stě vystoupení ročně," říká Lucie Karafiátová, která pro festival obstarává komunikaci s veřejností. Jednadvacátého listopadu vystoupí Ernie Watts. Ernie West může říct mnoho mladé generaci, spolupracoval třeba s Frankem Zappou," dodává Karafiátová. 

Druhá část divákům přinese projekty vytvořené speciálně pro festival, jakým je třeba počin Romana Dragouna s Komorním orchestrem, který představuje umělcovu spolupráci s B-SIDE BANDEM a členy Filharmonie Brno. Brněnský big band B-SIDE BAND, v jehož čele stojí Josef Buchta, vystoupí také sedmého listopadu společně s Vojtěchem Dykem a britským triem The Puppini Sisters.

Třetí linii představují mladí jazzoví umělci, jakým je třeba Ondřej Pivec, člen formace Organic Quartet obsahující klávesy, saxofon, kytaru a bicí. Koncert těchto českých, v zahraničí kladně hodnocených, umělců, se uskuteční šestnáctého listopadu. "Dalším skvělým mladým umělcem je třeba Libor Šmoldas, který vystoupí dvaadvacátého října," doporučuje Karafiátová.

Klíčová slova: jazz, Moravia Music Fest, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.