21.10.2013 10:47


Pozvánka: Dárek z pekla poputuje na charitu

Autor: Martina Řihánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Amatérský divadelní soubor Tak Jo vystoupí v pondělí 21. října v brněnském Bezbariérovém divadle Barka. Výtěžek z pohádkové inscenace Dárek z pekla půjde na dobročinné účely.

Brno – Bezbariérové divadlo Barka bude v pondělí hostit divadelní soubor Tak Jo. Členové skupiny vystoupí na prknech, jež znamenají svět, s benefičním představením Dárek z pekla. Diváci se mohou těšit nejen na příběh rozmazlené princezny a odvážného prince, ale i na peklo plné čertů.

Cílem představení je především návštěvníky pobavit a potěšit, ať už jsou jakéhokoli věku. „Diváky bych ráda nalákala především na jednoduchý a přitom líbivý příběh, taneční vsuvky a v neposlední řadě na hezké, propracované kostýmy,“ přibližuje inscenaci autorka hry, režisérka a vedoucí divadelního souboru Tak Jo Jana Blažková. „V představení se bude také hodně zpívat, takže kdo má rád zpěvné melodie, které si pak člověk chtě nechtě brouká ještě týden, určitě si přijde na své,“ doplňuje Karolína Kalendová, členka souboru a představitelka jedné z vedlejších rolí.

„Od představení očekávám hlavně neotřelou zápletku a množství vtipných situací,“ popisuje svá očekávání Pavlína Němcová, studentka vysoké školy, která se chystá inscenaci navštívit. Dárek z pekla však neudělá radost jen divákům. Částka vybraná na vstupném, které pro dospělého činí sedmdesát, pro děti pak padesát korun, bude totiž věnována zástupcům hospice u svaté Alžběty. „Charitativní představení nepořádáme často, ale občas ano. Nikdy jsme žádost o takové představení neodmítli a pro dobročinné účely hrajeme rádi,“ vysvětluje Jana Blažková.

Kdo chce vědět, jestli se postavy v pohádce dočkají šťastného konce, může se přijít podívat v pondělí 21. října do Bezbariérového divadla Barka. Opona se zvedne v sedmnáct hodin.

Klíčová slova: Dárek z pekla, divadlo, Bezbariérové divadlo Barka, Tak Jo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.