22.11.2017 22:26


Pozvánka: Brněnské vánoční trhy oživí každodenní hudební program a čerti z Rakouska

Autor: Markéta Jakicová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V pátek začínají adventní trhy v Brně. Návštěvníci se tradičně podívají na rozsvícení stromu v pět hodin odpoledne. Každoroční adventní program doplní každodenní hudební vystoupení na náměstí Svobody. Trhy se nově rozšíří i na Dominikánské náměstí, kde lidé najdou oblíbený dřevěný betlém. Zelný trh zaplní řemeslníci a na Moravském náměstí vystoupí umělci. Mimo jiné si zájemci mohou advent užít procházkou s průvodci, ochutnat jídlo z vyhlášených gastro podniků nebo si zabruslit na kluzišti pod sochou Jošta.

Brno - Netradiční, gastronomické a designové. Tato slova vystihují Vánoce v Brně pro letošní rok. Trhy mají dvě tváře a začnou v pátek čtyřiadvacátého listopadu od čtyř hodin na náměstí Svobody. Tradičnější a rodinné prostředí organizátoři připravili pro rodiny s dětmi na Dominikánském náměstí. Bude se zde vyjímat vánoční betlém, přičemž dřevěná zvířata doplní živé ovce nebo kozy kamerunské z brněnské ZOO. Oproti tomu Náměstí Svobody bude místo pro setkávání s přáteli, s každodenním kulturním programem a oblíbeným Zimním barem.

Po rozsvícení vánočního stromu návštěvníci zažijí setkání se strašidly. „Do ulic vyrazí hrůzostrašní čerti z Rakouska. Středem města projdou mezi sedmou a osmou hodinou večer,“ uvedla Iveta Fišerová, mluvčí části Brno-střed.

Trhy na Náměstí Svobody oživí hudební vystoupení. Ta Brno nově rozezní každý den po dobu letošního vánočního programu. Lidé zde také najdou čtyřiašedesát stánků, chybět nebude Zimní bar od tvůrců turbomoštu. Návštěvníci objeví stánky s alkoholickým nápojem na všech čtyřech trzích v centru a autoři slibují i nový druh pití. Centrum města zpestří prosklené kontejnery a od prvního prosince i designová akce December Design Days.

Dominikánské náměstí provoní jídlo a pití z nejlepších podniků v Brně. „Na náměstí zavítají nejlepší gastro podniky. Stánkaři budou nabízet tradiční turbomošt, božské svařené víno, medovinu nebo horké limonády. Chuťové buňky potěší například QUICK bistro s drůbežími specialitami nebo restaurace Akát s grilovaným Camembertem nebo zvěřinovým burgrem,“ uvedla pracovnice informačního centra v Brně Gabriela Peringerová.

Průvodci informačního centra v Brně organizují adventní prohlídky vánočně vyzdobeným Brnem. Ty se konají čtyřikrát za advent a trvají hodinu a půl. Zájemci se při nich dozví informace o adventu a příchodu vánočních tradic do České republiky. Milovníci bruslení ocení i mobilní kluziště pod sochou Jošta na Moravském náměstí. 

Nadšenci vánočních trhů najdou program na webových stránkách: https://www.gotobrno.cz/akce/brnenske-vanoce/.

Klíčová slova: Brno, advent, vánoční trhy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.