23.04.2016 15:15


Poznávat zajímavá místa v Brně mohou lidé i s průvodcem

Autor: Markéta Puldová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Lidé mohou po roce opět objevit nejzajímavější místa v Brně prostřednictvím komentovaných jarních procházek. Na první takový výlet se společně s průvodcem vydali turisté v sobotu šestnáctého dubna. Pro zájemce Cyklu City Tours, který potrvá až do osmnáctého června, si průvodci připravili osmnáct různých okruhů ve dvaceti termínech. Dva z nich jsou přichystané v angličtině.

Brno – Komentovaných jarních procházek City Tours v Brně se mohou lidé zúčastnit opět po roční pauze. Společně s průvodci si mohou projít dobře známá místa, které jihomoravské město nabízí, ale i ta, která jejich pozornosti unikala. Během prvního výletu, který se uskutečnil v sobotu šestnáctého října, si turisté prošli místa spjatá s královnou Eliškou Rejčkou. O den později zavedl návštěvníky průvodce Pavel Dvořák na místa, které se týkají výkonu práva. „Při procházce jsme se dostali i do budovy, ve které zasedají soudci Ústavního soudu,“ popisuje svůj zážitek účastnice druhé jarní procházky Magda Nová.

Letos si lidé mohou vybrat z dvaceti okruhů, ve kterých průvodci představí například osudJarní city tours |autor: Michal Růžička, TICmB meteorologa, botanika a genetika Johanna Gregora Mendela, nebo bývalé luxusní rezidenční čtvrti Pisárky a Lužánky. Ve výčtu nechybí ani nejúspěšnější City tour z předchozích let - prohlídka židovského hřbitova. „Brno má co nabídnout. Snažili jsme se vybrat to nejlepší. Procházky jsou určeny nejen pro turisty, ale i pro Brňany, kteří mají rádi své město a chtějí se o něm dozvědět něco nového,“ řekla vedoucí Městské destinační agentury Petra Kovářová.

Kromě již prověřených tras z minulých let zahrnuli organizátoři do nabídky osm zcela nových okruhů. Nezapomněli ani na turisty ze zahraničí, pro které jsou připravené dvě prohlídky komentované v anglickém jazyce. Při první z nich si turisté mohou vyslechnout příběh o obléhání Brna Švédy, druhá se bude týkat brněnského funkcionalismu.

Začátek City tours je zpravidla ve dvě hodiny odpoledne a vstupenky mohou zájemci zakoupit na čtyřech místech – v Informačním centru, na Předprodeji vstupenek na Radnické ulici, v pokladně Labyrintu pod Zelným trhem a v Mincmistrovském sklepě na Dominikánském náměstí. Nově si mohou lidé vstupenky objednat také z domova prostřednictvím online prodeje. Dospělí zaplatí za jednu prohlídku sto korun, děti, studenti a senioři polovinu.

Cyklus těchto procházek potrvá do osmnáctého června, předprodej byl na všechny prohlídky již zahájen. 

Klíčová slova: Brno, komentované prohlídky, historie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.