02.03.2018 15:06


Potvrzení o studiu ověřuje dopravní podnik online. Studenti toho zatím nevyužívají

Autor: Richard Kuczinský | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studenti Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického mají nově možnost doložit potvrzení o studiu brněnskému dopravnímu podniku elektronickou cestou. Mohou tak ovšem učinit pouze za předpokladu, že jsou držiteli elektronické šalinkarty. I přesto, že přínosem může být ušetřený čas v každoročních dlouhých frontách, studenti zatím této služby příliš nevyužívají a často o ni ani neví. 

Studenti mohou doložit potvrzení o studiu online; Autor: Richard Kuczinský

Brno - Studenti dvou největších brněnských univerzit se mohou vyhnout dlouhým frontám, které je každoročně čekají na začátku semestru. Brněnský dopravní podnik umožnil ověřovat potvrzení o studiu přes internet, služby ale zatím využívá pouze zlomek studentů. „Aktuálně je touto cestou ověřeno asi 350 studentů Masarykovy univerzity a 200 studentů Vysokého učení technického,“ uvedl vedoucí tarifního odboru Vít Prýgl. Dopravní podnik jedná také s Mendlovou univerzitou, jejíž zapojení do projektu očekává během následujících týdnů.

Na obou zapojených univerzitách studuje více než 50 tisíc studentů. Málokdo však ví, že si díky online ověření může ušetřit cestu na dopravní podnik. Frontě pro potvrzení se na studijním oddělení nevyhnula ani studentka žurnalistiky a politologie Zuzana Formánková. „Potvrzení jsem potřebovala pro jiné účely než pro šalinkartu. Ale netušila jsem, že pro e-šalinkartu potvrzení nepotřebuju. To si ji na příští rok asi zařídím,“ řekla. Povědomí o elektronických šalinkartách i o online způsobu ověřování statusu studenta má zvýšit kampaň dopravního podniku na konci léta. „Na propagaci budeme spolupracovat s vysokými školami. Uvažujeme i o změnách ohledně uznávání papírových potvrzení o studiu,“ komentoval Prýgl.

Studenti, kteří si elektronickou šalinkartu vyřídili, jsou se službou spokojení. „Jsem ráda, že budu mít o jednu kartičku v peněžence méně. Navíc se mi líbí, že si systém automaticky ověřuje, jestli studuji a já se nemusím o nic starat,“ popsala studentka práv Veronika Doležilová. Projekt podporuje také samotné studijní oddělení, které by mohlo být v budoucnu ušetřeno pravidelnému náporu. „Z mého pohledu byla fronta na začátku semestru stejná jako v minulých letech. Věřím ale, že to pozitivní vliv má, je to výborný projekt,“ uvedla vedoucí studijního oddělení FSS Jitka Štěpánková. Studijní oddělení nedokáže určit, kolik studentů si vyzvedlo potvrzení o studiu právě pro dopravní podnik a kolik pro jiné účely, studenti často odcházejí i se čtyřmi potvrzeními.  

Klíčová slova: DPMB, šalinkarta, elektronická šalinkarta, studijní oddělení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.