01.03.2018 20:35


Potravinářský veletrh doprovází Festival chutí

Autor: Kamila Lorenzová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dnešním dnem začíná na brněnském výstavišti Festival chutí, jehož hlavním lákadlem se pro návštěvníky stala ochutnávka piv z českých minipivovarů. Návštěvníci se v rámci jedné vstupenky dostanou navíc i na již probíhající Mezinárodní potravinářské veletrhy. Mají tak možnost potěšit nejen své chuťové buňky, ale také poznat nejnovější technologie potravinářského průmyslu.

Festival chutí, FOTO: Kamila Lorenzová

Brno – Mezinárodní potravinářské veletrhy v čele se známým veletrhem Salima se konají na brněnském výstavišti od pondělí. Gastronomické firmy na něm vystavují nejen nejrůznější potraviny, ale také představují nové technologie v oblasti potravinářství. Od dnešního dne mají návštěvníci v rámci potravinářských veletrhů navíc možnost zúčastnit se Festivalu chutí, který bude trvat až do soboty.

Festival chutí potěší všechny milovníky dobrého jídla a pití. Návštěvníci zde mohou ochutnat nepřeberné množství kvalitních potravin a pokrmů nejrůznějších druhů. Festival se koná v rámci jednoho pavilonu, kde prodejci potravin vystavují různé druhy jídla od sladkostí přes čerstvé pečivo až po pálivé dobroty z chilli. V pavilonu se nachází také čtyři specializované restaurace, kde se podává tradiční česká i slovenská kuchyně a zvěřina. 

V rámci této akce se navíc koná i festival minipivovarů, kde svoje největší triumfy ukáže přes padesát českých a moravských výrobců zlatého moku. Po zakoupení kupónů mohou návštěvníci ochutnat přes tři sta pivních vzorků. Někteří návštěvníci veletrhu si ochutnávku piv vybrali jako hlavní cíl své návštěvy. „Čekal jsem, že na festivalu bude více jídla, ale většinu stánků obsadily hlavně minipivovary. Rozhodně to není na škodu, protože jsme sem šli hlavně kvůli pivu," svěřil se Jan Svoboda, který na výstaviště vyrazil s přáteli. 

Minipivovary jsou velkým lákadlem nejen na veletrhu. V posledních letech se těší narůstajícímu zájmu tuzemských zákazníků. Pivaři ocení zejména jejich různorodou nabídku piv, která se navíc několikrát do roka může měnit. „To je jejich síla. Každý měsíc mohou vytvořit nový speciál, to u velkovýroby není možné,“ popsal situaci Radovan Koudelka z Českomoravského svazu minipivovarů. 

Potravinářský veletrh se na brněnském výstavišti koná každý druhý rok. Doprovodný Festival chutí je letos úplnou novinkou a má přilákat hlavně laickou veřejnost, pro kterou je tato část veletrhu nejzajímavější, jelikož většina vystavovatelů samotného veletrhu se zaměřuje spíše na pracovníky a podnikatele v gastronomii.

Klíčová slova: festival, minipivovary, výstaviště

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.