13.05.2014 22:28


Poslední článek do Stisku

Autor: Nykodym Christopher | Kurz: Stisk | Kategorie: Publicistika

Dnešní půlnocí mi končí šestý vydávací týden. Končí hledání témat dny dopředu, kdy ještě mnoho zajímavých akcí není ohlášeno. Končí aktuality, o kterých se ví už týden dopředu, že to budou aktuality. Končí zběsilé shánění multimédií a přístrojů k jejich pořízení. Minimálně pro tento semestr.

Na začátku semestru jsem si svůj poslední článek představoval jinak. Asi jako každý další žurnalista, který Stisk podstoupil, nebo kdy podstoupí. Kdo by sám sebe neviděl, jak mu investigativní debut ve Stisku zajistí místo v prestižní redakci, možná i Novinářskou křepelku. Christopher Nykodym. Foto: Lucie Obrtelová

To bych ale nebyl já, aby to nemělo nějaký háček. Respektive aby se skoro celá moje stisková zkušenost proměnila v jednu noční můru. Začalo to nevinně. Místo paměťové karty jsem si do foťáku dal záslepku na čtečku karet z počítače, takže z úžasné fotoreportáže z projekce Trona v kině Scala nic nebylo. Žádné fotky kamarádů, kteří na sebe pokřikují při hraní archaického Tekkena 2, jehož obraz na zeď kreslil projektor.

Pak přišlo jedno malé nevinné setkání se spolužáky, které vyústilo v kocovinu. Nečekaně. Ta pak vyústila v chřipku. Teď už vážně nečekaně. A tak mi utekl další článek. Naštěstí jsem si ho mohl nahradit. Vydal jsem se tedy na tiskovou konferenci k jedné z mnoha brněnských kulturních akcí. Bylo krásné úterní dopoledne a já si říkal, jak napíšu článek a budu mít volno, protože úterým končí vydávací týden. A pak jsem na tiskovce potkal dalšího stiskaře, který měl o oné akci psát. Aha. No, hlavně že mi šéfredaktor řekl, že o té akci píše někdo z jiné skupiny. Vlastně ne. Ale co, byla to moje chyba, neměl jsem to nechávat na poslední den. Nebo jsem měl těchto pár řádků napsat někdy mnohem dřív.

Pan předseda Asociace pro elektromobilový průmysl mě chtěl zachránit a pomoct mi s prvním velkým článkem, který by byl podle mě. Žádná tisková konference z ČTK, žádná anketa. Newsfeature o elektromobilech. Něco, co by mělo smysl. Škoda, že nikdy neposlal, co slíbil. Škoda, že jsem neposlechl kamarády a nenachystal si záložní článek. Škoda, že jsem zapomněl, že mi jeden článek chybí. Štěstí, že mi editorka připomněla, že mi jeden článek chybí (děkuju!).

A tak jsem tady. Je deset hodin jedenáct minut a já píši svůj poslední článek do Stisku. Sedmý publicistický článek. Osm zpravodajských splněno. Snad nevadí, že nemám žádný sport. Nikdy jsem ho neměl rád. Snad nevadí, že nemám ekonomiku. Ani nevím proč. Doufám, že tímhle pro mě Stisk končí. Byla to zajímavá zkušenost. Ale prosím, ať už je konec! Vlastně už je. Jen ještě nevím, jestli absolutní, nebo jen do začátku dalšího semestru.

Klíčová slova: Konec Stisku, hurá

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.