27.09.2019 20:29


Poslední aristokratka nebo Modelář. Jihomoravský filmový fond podpořil filmaře sedmnácti miliony korun

Autor: Filip Bednář | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Festival Serial Killer nabídl kromě projekcí seriálů i doprovodný program, ve kterém Jihomoravský filmový fond prezentoval svou činnost a financované projekty. Mezi nejvýznamnější podpořené snímky fondu patří 3 Bobule, Zátopek nebo film Nabarvené ptáče, který měl premiéru na filmovém festivalu v Benátkách.

Brno – Jihomoravský filmový fond představil účastníkům festivalu Serial Killer v kavárně Trojka princip svého fungování. Fond se zaměřuje jak na podporu výroby jednotlivých děl, tak na financování scénářů. „Při rozhodování o podpoře jednotlivých projektů je pro nás důležitá originalita scénáře a také propojení projektu s Brnem nebo Jihomoravským krajem,“ uvedl člen rady fondu a scénárista Štěpán Hulík. „Podpora naším fondem může pak projektům pomoci dostat se na světlo a získat tak další finance pro jeho vznik,“ doplnil filmový distributor Přemysl Martinek.

Následně zástupci fondu představili ukázku z připravovaného filmu Modelář režiséra Petra Zelenky. „Film jsme podpořili více než dvěma miliony korun a bude mít premiéru na začátku února ve Velkém Špalíčku,“ uvedla manažerka brněnské filmové kanceláře Ivana Košuličová. Mimo tento snímek podpořil fond vznik filmů Poslední aristokratka, Zátopek, 3 Bobule nebo Nabarvené ptáče.

Zástupci fondu řešili na setkání i financování vývoje dokumentárních filmů. „Dokumenty podporujeme a chceme podporovat, nicméně je složité financovat jejich vývoj kvůli komplikovanému způsobu vzniku oproti hraným snímkům,“ sdělila ředitelka Jihomoravského filmového fondu Pavlína Hobzová.

Jihomoravský filmový fond vznikl před dvěma lety a podpořil výrobu 25 audiovizuálních děl za více než sedmnáct milionů korun. Fond financuje hrané, animované a dokumentární projekty, kterými podporuje regionální audiovizuální průmysl a propagaci kraje.

Klíčová slova: film, Serial Killer, fond, dotace, kinematografie, Poslední aristokratka, Nabarvené ptáče

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.