03.05.2020 16:49


Posilovny jsou po opětovném otevření prázdné. Nevyděláme ani na plat obsluhy, uvádí provozní fitness centra

Autor: Jessica Niederlová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vláda umožnila od pondělí 27. dubna otevřít posilovny a fitness centra. Zákazníci i provozovatelé však musí dodržovat různá opatření. Většina posiloven zkrátila otevírací dobu a zaměstnanci se věnují úklidu i během dne.

Sportovci musí v posilovně nosit roušky. (Foto Jessica Niederlová)

BRNO – Navštívit posilovnu je za určitých podmínek opět možné od 27. dubna. Lidé ale tuto možnost zatím příliš nevyužívají. „Starám se o jedno fitko v Kadani a o jedno v Šumperku. Obě jsou ale zatím úplně prázdné. Zaplatíme víc obsluze, než denně utržíme. Lidé se asi bojí nebo nechtějí cvičit v roušce,“ říká provozní Kateřina Klímová. 

Znovuotevření posiloven doprovází velké množství nařízení. Provozovatelé musí zajistit dezinfekci na ruce i na stroje, ochranné pomůcky pro personál a uzavřít šatny i sprchy. Klienti by měli nosit roušku a po každém použití stroj hned omýt dezinfekcí. „Všichni poctivě dodržují nejen nařízení, ale i doporučení. Nosí roušky a poctivě po sobě dezinfikují jak stroje, tak činky,“ popisuje recepční Petra Matyášová. 

Sportovcům se do posiloven nechce především kvůli povinnosti zakrývat si nos a ústa. „Radši si zacvičím na čerstvém vzduchu, když už je teď většinou hezky. V přírodě nemusím mít roušku a aspoň strávím nějaký čas venku,“ uvádí dříve pravidelný návštěvník Jakub Ondráček. Některé nadšence však žádná opatření neodradí. Takových je však málo. „Mám sice možnost cvičit doma, ale do fitka chodím rád a je mi jedno, za jakých okolností,“ míní hokejista Marek Peksa.

Nejvýdělečnější část sezony je podle Klímové pomalu u konce. Nejen majitelé a provozovatelé, ale i zaměstnanci doufají, že se lidé po zrušení opatření do posiloven zase vrátí a nikdo tak nepřijde o práci. „Nezbývá nám než spoléhat na to, že až zákazníci nebudou muset nosit roušky, vrhnou se k nám shodit kila nabraná v karanténě,“ dodává Klímová.

Klíčová slova: posilovna, fitness centrum

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.