18.05.2018 16:34


Pokuty zaplatíte dopravnímu podniku kartou i přes eshop

Autor: Jan Jakovljevič | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zaplatit pokutu za jízdu na černo v brněnské městské hromadné dopravě je od začátku května jednodušší. Všichni revizoři mají totiž u sebe nově platební terminály, díky čemuž může cestující zaplatit kartou. Pokuty je navíc možné uhradit online prostřednictvím eshopu.

Pokuty za černou jízdu mohou cestující platit kartou i online (ilustrační foto). Foto: Jan Jakovljevič

Brno - Brněnský dopravní podnik zavádí novinky v placení pokut za černou jízdu. Jednou z nich je možnost platby pokut online na webu brnoid.cz. Kromě platby pokut umožňuje eshop při zapomenutí karty vázající se k elektronické předplatní jízdenkce zaplatit pouze padesátikorunový poplatek. „Již více než rok nabízíme nákup jízdenkek online. Platba pokut stejným způsobem je logickým doplněním této služby. Navíc je to další krok v modernizaci našich služeb,“ popsal generální ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek.

Dopravce také nově vybavil všech šestačtyřicet revizorů mobilními platebními terminály. Černí pasažéři budou mít tím pádem možnost zaplatit pokutu i kartou. Podle vedoucího tarifního odboru brněnského dopravního podniku Víta Prýgla tato novinka částečně fungovala již od ledna do dubna, kdy terminály nosila jen polovina revizorů. „Když má revizor terminál, je více než polovina pokut uhrazených na místě zaplacena právě platební kartou,” vysvětlil Prýgl.

Podle studenta Marka Hadrbolce, který brněnskou hromadnou dopravu pravidelně využívá, je tento krok dopravního podniku správný. „Osobně znám spoustu lidí, kteří u sebe po Brně už hotovost v podstatě vůbec nenosí. Nevím ale, jestli jsou to lidé, kteří by dostávali často pokuty,” uvedl Hadrbolec. Podobný názor zastává i Lukáš Tkačík. „Je určitě dobře, že je možné platit pokuty jinak než hotově. Osobně bych ale spíš uvítal možnost zaplatit kartou za jednorázové jízdenky přímo v MHD,” upřesnil Tkačík.

Klíčová slova: MHD, Dopravní podnik, Brno, karta, EOC, eshop, pokuta, platba, revizor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.