24.03.2015 18:56


Pohádková skákačka Ori and the Blind Forest pohladí na duši

Autor: Nagyová Eva | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Hra Ori and the Blind Forest je žhavou novinkou na poli počítačových her. Vytvořili ji nezávislí vývojáři z Moon Studios a před necelými dvěma týdny ji ve verzi pro počítače a Xbox One vydalo Microsoft Studios. Už pouhý trailer této moderní skákačky vzbuzuje touhu si ke hře ihned sednout, nechat se unést propracovaným prostředím a prožít osud hlavní hrdinky Ori.

Skákačka Ori and the Blind Forest přichází s jednoduchým, přesto však poutavým příběhem. Hlavní hrdinku Ori najde v lese Naru, postava připomínající medvěda. Ten Ori adoptuje a vychovává. Les Nibel, ve kterém spolu postavy žijí, však čeká zkáza, během které Naru zemře a malá Ori tak zůstane sama. Ve společnosti svého nového pomocníka Seina se vydává na dlouhou cestu s cílem les uzdravit. Od této chvíle řídí osud Ori hráč, který ji vede skrze rozličné nástrahy lesa.
Eva Nagyová.

Ori and the Blind Forest je kombinací klasiky a moderny. Oblíbená forma skákačky s jednoduchým ovládáním v kombinaci s propracovanou animovanou grafikou a poutavou hudbou vytváří nový a moderní rozměr klasického žánru. Prostředí je plné pestrých detailů a nabízí hráči spoustu skrytých možností. Tato rozmanitost však nijak nepříjemně nevyčnívá a hru jako celek vůbec nenarušuje. Hráč má celou dobu pocit, že se objevil uprostřed komplexního pohádkového světa a má potřebu ho celý prozkoumat.

Hra se odehrává ve 2D prostoru, který hráči znají ze starších známých skákaček jako třeba z kdysi populárního Jazze Jackrabbita nebo dnes již kultovního Maria. Je však nutné říct, že ani jedna ze jmenovaných her se komplexností a hravostí Ori and the Blind Forest nevyrovná. Jednak za to může technický pokrok, který pozvedl dnes už nejenom počítačové hry na vyšší úroveň, také však originalita prostředí a grafické provedení, se kterým si vývojáři opravdu vyhráli.

Ori and the Blind Forest hraje na city více než ostatní hry stejného žánru. Hráči během hraní budou procházet různými stádii nálady. Při úvodní animaci je čeká první pohled na dechberoucí prostředí, který zaujme i toho největšího zastánce populárního Doomu či jiných krvavých řežeb. S dětinskou radostí budou hráči zkoušet první kroky s Ori a s nadšením se budou vyhýbat nástrahám lesa. Místy se u hráče objeví stádium vzteku, popřípadě slz, a to když umře a zjistí, že v zápalu do příběhu si hru neuložil. Kouzelné prostředí a melodická hudba však nikomu nedovolí zlobit se dlouho a během krátké chvíle donutí hráče ve hře pokračovat.

Ori and the Blind Forest je důkazem toho, že i tak obyčejný žánr, jako jsou skákačky, je možné obohatit, inovovat a proměnit v jedinečný zážitek. V současné době, kdy hráči kladou velký důraz nejenom na příběh ale také na grafické provedení, Ori and the Blind Forest exceluje. Svou jednoduchostí a přitom komplexností nadchne jak malé, tak dospělé hráče a nakonec jsou všichni rádi, že mohou strávit pár příjemných hodin s Ori v pohádkovém lese.

Klíčová slova: Ori and the Blind Forest, skákačka, počítačová hra, Xbox

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.