11.05.2017 14:34


Počet ubytovaných návštěvníků v Jihomoravském kraji roste

Autor: Stanislav Šindelka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V prvních třech měsících roku 2017 využilo možnost ubytování v Jihomoravském kraji téměř 250 tisíc hostů. Oproti stejnému období minulého roku vzrostl celkový počet ubytovaných návštěvníků o 8,8%. Mezi ubytovanými hosty bylo i jednadevadesát tisíc návštěvníků z ciziny, zejména ze Slovenska, Polska a Německa. Vyplývá to z údajů uveřejněných Českým statistickým úřadem.

Grandhotel Brno. Foto: Stanislav Šindelka

Brno - V 1. čtvrtletí roku 2017 se v Jihomoravském kraji ubytovalo téměř 245,4 tisíc návštěvníků, což bylo 6,8 % všech hostů ubytovaných v hromadných ubytovacích zařízeních České republiky. Mezi všemi kraji se Jihomoravský kraj zařadil na třetí místo za Hlavní město Prahu a Královehradecký kraj. Počet ubytovaných hostů se ve srovnání s 1. čtvrtletím roku 2016 zvýšil ve všech krajích, nejvíce v Libereckém kraji (o 24,7 %) a nejméně v Praze (o 6,4 %)

Mezi ubytovanými bylo celkem 154,4 tisíc tuzemských hostů, kteří tvořili 62,9 % z celkového počtu ubytovaných návštěvníků. Jednalo se však spíše o nepravidelné turisty. „Klub českých turistů nemá na využití ubytovacích zařízení téměř žádný vliv. Sice pořádáme vícedenní akce, ale naši skalní turisté stále ještě upřednostňují levné přenocování ve vlastním spacáku na zemi ve školách, či v tělocvičnách,“ uvedla předsedkyně Jihomoravské oblasti Klubu českých turistů Hana Slabáková.

V porovnáním se stejným obdobím loňského roku se zvýšil také počet zahraničních turistů, a to o dvanáct procent. Z celkového počtu 245,4 tisíc návštěvníků bylo jednadevadesát tisíc hostů z ciziny. Na jižní Moravu zavítalo nejvíce turisté ze Slovenska (17 tisíc), z Polska (13,2 tisíc) a Německa (8,5 tisíc). „Kromě těchto tradičních zdrojových zemí sledujeme opět zajímavý nárůst hostů z Jižní Koreje, stejně jako v roce 2016. Z této skutečnosti je patrné, že několikaletá spolupráce Jihomoravského kraje a Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava se zahraničním zastoupením CzechTourismu v Soulu přináší výsledky,“ sdělila mluvčí Jihomoravského kraje Monika Brindzáková.

Klíčová slova: Cestovní ruch, Jihomoravský kraj, ubytování, statistika

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.