14.12.2018 20:29


Po domácku vyráběné elektronické hudební nástroje rozezněly brněnský Kabinet múz

Autor: Veronika Kusalíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Firma a kolektiv Bastl Instruments sdružuje fanoušky a umělce elektronické hudby, především však vyrábí vlastní analogové elektronické nástroje, které prodává po celém světě. Jak takové nástroje vypadají a zní předvedli autoři na čtvrtečním koncertě v brněnském klubu.

Brno – Po vstupu do sálu návštěvník narazil pouze na dvě věci, temno a kouř. Poté, co si oči přivykly, mohl uprostřed místnosti spatřit obrovský stůl zahlcený barevnými dráty a kabely. Jako kult okolo něj stály nebo posedávaly desítky návštěvníků a pozorovaly, co se bude dít. Jak vypadá současná elektronická scéna předvedlo ve čtvrtek celkem šest umělců.

Elektronické nástroje vyrábí Bastl Instruments od roku 2013. Zpočátku nástroje tvořili jen pro sebe, ale poté, co po nich začala být poptávka, začali výrobky prodávat. Nyní mají zákazníky po celém světě. „Ty nástroje jsou specifické tím, že k nim nedostanete žádný návod, jak na ně hrát. Uživatel sám si nástroj vytvoří k obrazu svému, proto je každý kus jedinečný,“ okomentoval výrobu nástrojů jeden ze zakladatelů a umělců Bastl Instruments Ondřej Merta.

Merta na koncertě také vystoupil, a to pod pseudonymem OGJ. Po něm se u stolu vystřídal Václav Peloušek alias Toyota Vangelis, druhý ze zakladatelů společnosti. Hřebem přehlídky bylo vystoupení umělce HRTL, jednoho z nejznámějších českých umělců hrajících na modulární syntetizátor. „Bylo fascinující vidět naživo jak tyto nástroje fungují a co všechno dokáží,“ vyjádřil se ke koncertu fanoušek elektronické hudby Jan Svoboda.

Celá akce proběhla pod záštitou Radia Wave, které pravidelně pořádá ve větších českých městech takzvané Radio Wave Live Session. Výhodou těchto koncertů je, že bývají zadarmo a jsou hudebními fanoušky hojně navštěvované.

Klíčová slova: hudba, koncert, elektronická hudba, brno, bastl instruments

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.