19.05.2020 14:59


Písnička I když jsme plešatý vydělává pro děti s nádorovým onemocněním

Autor: Lenka Kročilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zhoubné i nezhoubné nádory se mohou objevovat jak u dospělých, tak u dětí každého věku. V České republice existuje mnoho organizací, které pomáhají onkologicky nemocným lidem. Mimo jiné mezi ně patří i projekt Můj nový život, který se specializuje na pomoc dětem. Právě na jeho podporu vznikla písnička I když jsme plešatý od interpretů Pokáče a Anny Slováčkové.

Pokáč s Annou Slováčkovou nazpívali písničku na podporu nemocných dětí. (Archiv: Pokáčovo kanál)

Česko – Písnička I když jsme plešatý podporuje nadaci Můj nový život, která se specializuje na pomoc onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Veškeré výtěžky z jejího přehrávání na platformách YouTube, Spotify, Apple Music nebo Deezer poputují této neziskové organizaci.

„S tímto finančním darem naložíme stejně, jako s penězi jiných dárců. Vezmeme děti na spoustu zábavních akcí, aby chvíli zapomněly na náročnou léčbu a načerpaly novou sílu a zážitky,“ vysvětluje Marcela Žižková z produkčního týmu nadace Můj nový život. Dodává, že pro děti plánují výlet parníkem do pražské Zoo, pobyt na farmě a moc rádi by zopakovali oblíbený výlet s přespáním do německého Legolandu.

O hudbu a text se zasloužil písničkář Jan Pokorný alias Pokáč, na nazpívání spolupracoval s herečkou a zpěvačkou Annou Slováčkovou. Oba pojí s posláním skladby osobní důvody. Pokáč je proslulý svým vzhledem bez vlasů s dlouhými vousy. Slováčková v posledním roce prodělala rakovinu prsu a kvůli chemoterapii přišla o všechny vlasy. „My jsme si jako nezisková organizace zabývající se podporou dětí s onkologickým onemocněním již dlouho přáli nějakou hymnu,“ míní Žižková.

„S Aničkou jsme tenhle song domluvili ještě před pandemií Covid-19, nicméně ani během týhle divný doby nezmizely ostatní nemoci ze světa, naopak je jim věnována menší pozornost a děcka trpící rakovinou jsou ještě ohroženější než předtím,“ komentuje Pokáč ve videu, ve kterém společně se Slováčkovou představují záměr písně. „S dětmi z nadace jsme měli možnost se potkat přímo při nahrávání písničky, byly to tudíž její první posluchači. Z dětí čišela neuvěřitelně krásná pozitivní energie, jsou pro nás všechny inspirací,“ říká Slováčková ve stejném videu.

Skladba se od svého zveřejnění 8. května na YouTube těší velké popularitě. Na platformě má aktuálně necelých 740 tisíc zhlédnutí. Na ostatních sociálních sítích ji mnozí lidé sdílí s děkovnými komentáři. „Každý řeší svoje malé problémky a dělá z nich čtyřikrát větší. Koukněte se na tuhle písničku. I když na tom nejste zrovna nejlépe, je jen na vás, jak se s tím poperete. Můžete být silní a bojovat, anebo se jen trápit a nic nedělat,“ uvádí na svém Instagramu student Daniel Harasim.

Nezisková organizace Můj nový život, ke které výtěžky z písničky poputují, se od roku 2011 zaměřuje na pomoc nemocným dětem a jejich rodinám v průběhu i po léčbě nádorového onemocnění. Pořádají pro ně různé výlety a akce, například taneční lekci s baletním souborem Národního divadla. Podpořit organizaci mohou zájemci nejen poslechem písně, ale třeba i zakoupením plyšové postavičky Pokáčka, kterou vyrábí chráněná dílna nebo přímo finančně přispět na stránkách projektu

Klíčová slova: I když jsme plešatý, onkologie, děti, nadace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Nový komentář