28.04.2019 20:46

Písknutý přímý kop rozhodčí po poradě změnil na kop pokutový. Bzenec porazil Humpolec 4:0

Autor: Denisa Mazourková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Fotbalové mistrovské utkání týmů Divize D Bzence a Humpolce se odehrálo v sobotu ve Bzenci na Hodonínsku. V zápase došlo ke zvratu, když hlavní rozhodčí po poradě s pomezním rozhodčím změnil své předchozí rozhodnutí a namísto přímého kopu nařídil kopat penaltu. Vítězné tři body vybojoval Bzenec.

TJ Slovan Bzenec v narozeninových dresech. Foto: Denisa Mazourková

Bzenec – Ve 22. kole Divize D se utkaly týmy Bzenec a Humpolec. Mistrovské utkání se odehrálo v sobotu ve Bzenci na Hodonínsku a skončilo za stavu 4:0 pro Bzenec. Výhra udělala radost hlavně domácímu kapitánovi, který na hřišti oslavil své třicáté narozeniny. Před zápasem si pro něj spoluhráči připravili překvapení. Dnešní úvod utkání byl opravdu dojemný. Všichni máme Kasiho moc rádi," řekl fanoušek Zdeněk Lejsal.

Utkání mezi divizními týmy Bzencem a Humpolcem započalo ve čtyři hodiny odpoledne na domácí půdě Bzence. V prvních minutách měl míč na kopačkách převážně domácí tým. Několik nadějných akcí hráči nedotáhli do konce. První šancí, kterou si vytvořil Humpolec, byla v jedenácté minutě střela zpoza vápna, která mířila těsně vedle pravé tyče. Ve 24. minutě udělal chybu obránce Humpolce, když při rozehrávce přímo nahrál kapitánovi Bzence Petru Kasalovi. Ten následně běžel sám na branku, ale šanci nakonec neproměnil.

Ve 36. minutě fauloval hráč hostů v pokutovém území Kasalu. Hlavní rozhodčí nejprve pískl volný přímý kop. Hráči Bzence však trvali na tom, že se faul odehrál v pokutovém území. Po poradě s pomezním rozhodčím tak změnil své rozhodnutí a nařídil pokutový kop. Kasala ho bez obtíží proměnil. V poslední minutě první půle skóroval ještě Tomáš Zůbek, který zvýšil stav utkání na 2:0. „I přes územní převahu jsme si nevytvářeli mnoho šancí a nemohli jsme se prosadit. Proto byl pro nás důležitý konec prvního poločasu, kdy jsme se dostali do vedení,“ uvedl trenér domácích Richard Hrotek.

Po výměně stran udeřil v šedesáté minutě znovu Bzenec. Po střele z dvaceti metrů navýšil Radim Čech  na 3:0. V sedmdesáté minutě se opět prosadil kapitán Kasala, kdy na jeho střelu brankář hostujícího týmu nestihl ani zareagovat. „Zápas jsme od začátku do konce měli pod kontrolou a šli si za vítězstvím. Soupeř toho moc nepředvedl a 4:0 je pro Humpolec ještě milosrdný výsledek,“ zhodnotil zápas Kasala.

Hráči a vedení fotbalového klubu TJ Slovan Bzenec si před zápasem pro kapitána Petra Kasalu připravili narozeninové překvapení. Před začátkem utkání si oblékli dresy s nápisem Všechno nejlepší kapitáne, Kasi 30. Pro Kasalu nechali vyrobit dres s nápisem Kanonýr, který mu všichni spoluhráči podepsali. „Abych pravdu řekl, vůbec jsem něco takového nečekal. Bylo to moc hezké gesto. Všem, kteří se na tom podíleli, děkuji,“ řekl Kasala. Dresy oblékly také Kasalova babička, snoubenka a desetiměsíční dcerka.

Klíčová slova: fotbal, zápas, Bzenec, Humpolec