10.03.2016 21:21


Patrik „Rytmus“ Vrbovský: Nikdo mě nezničí, vím co dělám a za tím si jdu

Autor: Simona Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Raper, jehož jméno se nejednou objevilo na titulní straně bulváru, promluvil k několika stovkám vysokoškoláků. Svůj příběh představil na podnikatelské fakultě VUT díky studentskému spolku Business Academy. Nevystupoval zde ovšem jako umělec Rytmus, ale jako Patrik Vrbovský, tedy úspěšný člověk, který má chuť přiblížit mladší generaci svou cestu ke slávě.


Patrik Vrbovský. Foto: Simona Svobodová

Od mládí se potýkal se svým romským původem. Celou situaci mu neusnadňovaly ani rodinné vztahy, které, podle jeho slov, nebyly ideální.

Kolem patnácti dosáhl prvních úspěchů. Nikoliv rapových, ale tanečních. Sám je názoru, že na Slovensku v té době rap nikdo nechápal. „Důležité je nenamotat se na to, že se vám něco povedlo. Jeden den jsem dosáhl úspěchu, druhý den už jsem chtěl další. Je to jako droga,“ řekl. Dalším faktorem vedoucímu k úspěchu je dle Vrbovského střízlivá mysl. „Nefetoval jsem. Drogám jsem se vyhýbal. To mě udrželo o krok před ostatními,“ prohlásil.  

Podle rapera je důležité vědět, co člověk chce. Každý by se měl věnovat tomu, co ho zajímá. Na otázku, jak se vyrovnat s životními překážkami, má umělec jasný názor. „Pokud mám svůj cíl, jdu za ním. Nikdo mě nezničí. Když se člověk vystresuje, je jasné, že pak to nejde. Je důležité uvědomit si, že jsou lidé, kteří jsou v mnohem horších situacích,“ řekl umělec.

Další část přednášky se týkala lidí, kteří mu nepřejí. Sám je nazývá hatery. „Dopracoval jsem se do fáze, kdy jejich komentáře nečtu. Je to daň za úspěch. Pokud tohle někdo dělá, znamená to, že se mi daří. To lidé prostě těžce zvládají“, konstatoval. Ve svém životě se ovšem dostal do situací, kdy se nenávistně začali projevovat i jedinci z jeho blízkého okolí. „Je potřeba obklopovat se těmi, kteří vás táhnout nahoru a mají vám co předat. Ostatní musíte odstřihnout“, řekl Vrbovský.

Co se týče samotné postavy Rytmuse, vystihl ji umělec jedním slovem - marketing. Pokud stojí před kamerou, je si vědom toho, že musí dělat show. To je to, co chce divák vidět. „Kdybych v televizi jen seděl a mlčel, nikoho by to nezajímalo,“ prohlásil. Na kameru utrácí peníze a provokuje. Tím si zajišťuje publicitu, ale i kritiku. Jak sám ale říká - i špatná reklama je reklama.

Úspěch Vrbovského tkví tedy v tom vědět, čemu se člověk chce věnovat. Následně přijít v daném oboru s něčím novým a stanovit si reálné cíle. Při jejich dosahování je důležité být disciplinovaný, egoistický, sobecký a především sebekritický. Na otázku, co je vlastně pro něj úspěch, má jasnou odpověď. Být nejlepší v tom, co člověk dělá.

Klíčová slova: Rytmus, přednáška, VUT, úspěch

Fotogalerie">

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.