30.04.2019 21:34


Patnáctá Brněnská muzejní noc nabídne desítky expozic, workshopů i her

Autor: Heda Greplová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Brněnská muzejní noc v sobotu 18. května umožní návštěvníkům podívat se na expozice, workshopy a přehlídky po celém Brně. Program muzeí a galerií bude trvat od šesti hodin večer do půlnoci.

Noc na Špilberku/ Foto: Heda Greplová

Brno – Již patnáctá Brněnská muzejní noc se bude konat 18. května na téměř čtyřiceti místech v Brně. Většina institucí bude v den události otevřena déle než obvykle, a to od šesti hodin večer  až do půlnoci. Pro návštěvníky budou nachystány hry, šifry, projekce i workshopy na vybraných místech v Brně.

Festival se poprvé uskutečnil v roce 2005. Od té doby ho Asociace muzeí a galerií České republiky (AMG) ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním muzeem pořádá každoročně. „Letos se do akce zapojilo 158 měst a 517 organizací z celé České republiky,“ uvedla výkonná ředitelka AMG Anna Komárková.

VIDA! science centrum připraví venkovní stánky s experimenty. Uvnitř nabídne návštěvníkům stálou expozici odhalující fungování světa kolem nás. Ve Fait gallery povede workshop autorská dvojice Veronika Ježková a Nikol Francová, jinak známá pro svou knihu Kvítka v bytě. Na jejich semináři si zájemci mohou vyzkoušet práci s keramikou a hlínou.

Moravská galerie pro návštěvníky nachystala šifrovací hru Art is here v Pražákově paláci, otevřené budou i expozice a výstavy. Technické muzeum si letos zvolilo téma Muzeum v pohybu. V rámci muzejní noci kromě expozic otevře laserové bludiště, letecký simulátor a technologickou hernu. Do programu se zapojí i brněnské podzemí, káznice na Cejlu, Moravské zemské muzeum a spousta dalších.

Vstupné na jednotlivé akce bude na většině míst zdarma, nebo jen symbolické. Dopravu budou zajišťovat zvláštní autobusové linky Dopravního podniku města Brna zadarmo. Celý program je dostupný na stránkách Brněnské muzejní noci.

Klíčová slova: Muzeum, galerie, umění, festival, kultura, zábava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.