03.04.2016 18:16

Pardubičtí florbalisté remizovali s Lanškrounem

Autor: Kateřina Koutná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Ve sportovní hale ve Slatiňanech se dnes hrála florbalová Pardubická liga mužů. Florbalisti Sokolu Pardubice, kteří byli na druhém místě v tabulce, hráli se sedmými Draky z Lanškrouna. Zápas skončil remízou a každý z týmů si tak odnesl po jednom bodu.

Slatiňany (Chrudimsko) – Florbalový zápas mezi Sokol U50 Pardubice a FBC TJ Draci Lanškroun se odehrál dnes ve sportovní hale ve Slatiňanech. Sokol byl s osmapadesáti body na druhém místě tabulky Pardubické ligy mužů. Draci byli na sedmé příčce s devětadvaceti body.

Lanškroun remizoval s Pardubicemi. Foto: Kateřina KoutnáSkóre otevřel ve třetí minutě Sokol Pardubice. Florbalisti z Lanškrouna rychle zareagovali a v příštích dvou minutách vyrovnali a dostali se do vedení. Třetina nakonec skončila za stavu 2:3 pro Draky Lanškroun. Druhou třetinu oživila zlomená florbalová hokejka pardubického hráče. Ke konci třetiny Draci vstřelili další dva góly a zvýšili svůj náskok na 2:5. Ve třetí třetině padlo pět gólů. Nejdříve Sokol snížil na 4:5, pak ale Lanškroun vstřelil další gól. Do konce třetiny se pardubickým florbalistům podařilo vyrovnat. Zápas tak skončil remízou.

Z výsledku zápasu nebyl příliš nadšený ani jeden z týmů. „Je to škoda, mohli jsme zápas vyhrát. Kdybychom dnes vyhráli, tak máme jistotu, že budeme druzí v soutěži. Teď budeme muset uhrát alespoň dva body v posledním zápase,” uvedl kapitán Sokola Jan Brychta. Draky mrzel vývoj poslední třetiny. „Třetí třetina, jak už je v našem zvyku, byla příšerná. V posledních dvaceti zápasech jsme poslední třetinu ještě nevyhráli. Ale jinak mám ze zápasu dobré pocity,” řekl kapitán Draků Lanškroun Josef Vaníček.

Klíčová slova: florbal, Sokol U50 Pardubice, FBC TJ Draci Lanškroun, pardubická liga mužů