13.05.2016 14:15


Pardubický zámek září spolu s Tyršovými sady

Autor: Eliška Kolmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nedávno otevřené a nově revitalizované Tyršovy sady se dočkaly kromě nového vzhledu i doplňujícího osvětlení, které mělo na nový park upoutat hlavně ve večerních hodinách. Nad sady stojící zámek však vidět nebyl. Tomu se rozhodl učinit přítrž ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Ladislav Libánek.

Pardubice – Klenot Pardubického města, renesanční zámek, už nebude osvětlený jenom o svátcích a zvláštních příležitostech. Zámek už nesvítí jenom při zvláštních příležitostech. Foto: Eliška KolmanováNávštěvníci se mohou nasvícenou památkou kochat celoročně. Nový projekt se spustil začátkem května. „Poté, co byly nasvíceny nově zrekonstruované Tyršovy sady a zámecké valy, byl zámek nad nimi v noci jakoby utopený a to byla škoda. Shodli jsme se, že zejména nyní, kdy je park i zámek v plné parádě, stojí za to ho ještě zvýraznit,“ řekla ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková.

Iniciátorem projektu je ředitel Východočeského muzea Ladislav Libánek, který také stojí za provokativní reklamou „Nudíte se v Hradci?“. Podle něj je zájem lidí zjevný. „Setkáváme se s velkým ohlasem návštěvníků nejen na sociálních sítích, ale i v realitě, když zavítají na Zámek Pardubice,“ popsal Libánek. Dle jeho slov tak na některé akce a výstavy dorazilo mnohem více lidí, než původně očekávali. „Na druhou stranu je to velmi krátká doba, abychom mohli zvýšení návštěvnosti zhodnotit,“ vysvětlil Libánek. O aktivitách vedoucích k zatraktivnění zámku STISK informoval i v článku Východočeské muzeum otevřelo novou expozici o příběhu Pardubic.

Celkové náklady na osvětlení nepřesáhnou ročně sto tisíc korun. Částku budou hradit Služby města Pardubic. Zámek bude svítit pravidelně do půlnoci a pak od pěti hodin ráno do zhasnutí veřejného osvětlení. Dohromady bude renesanční památku osvětlovat padesát šest bodových světel.

Klíčová slova: Zámek Pardubice, Východočeské muzeum, osvětlení, Tyršovy sady

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.