25.04.2018 22:21

Ostravské volejbalistky v napínavé bitvě porazily Brno a radují se ze zisku extraligového bronzu

Autor: Ondřej Vaculík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brno ve druhém zápase opět nestačilo na Ostravu a ve středu neobhájilo loňskou bronzovou medaili v extralize žen. Stejně jako v prvním zápase v moravskoslezské metropoli podlehlo soupeři 3:2 na sety. Hostující hráčky v utkání vždy ovládly lichou sadu a Brňanky musely pokaždé dotahovat. Vypjatou bitvu rozhodl až pátý set, ve kterém se oba celky přetahovaly o vedení. Pevnější nervy nakonec ukázaly Ostravanky.

Ostravské volejbalistky porazily Brno a radují se z bronzu

Brno – Volejbalistky Ostravy se radují ze třetího místa v extralize žen. V odvetném zápase s Brnem zvítězily na palubovce soupeřek a sérii ovládly v poměru 2:0 na zápasy. Podařilo se jim tak oplatit porážku z loňské série o bronz, kdy se radovaly hráčky z Jižní Moravy. Utkání v Brně se rozhodovalo až v pátém setu a v obou zápasech se radovaly Ostravanky.

„Podle mě rozhodla naše větší touha po vítězství. Je to super pocit. Věděly jsme, že Brno je na domácím hřišti silným soupeřem. Ale věřily jsme, že neprohrajeme. Měly jsme pevnější nervy. Pamatuju loňskou porážku a touha po odplatě také hrála velkou roli,“ řekla volejbalistka Ostravy Kateřina Zemanová.

V úvodní sadě se již od začátku dostaly do trháku hostující hráčky. Brňanky kupily až příliš mnoho chyb, které soupeřky nekompromisně trestaly. Ostrava si budovala stále větší náskok, který se zastavil až na skóre 25:15 pro celek ze severovýchodu Moravy.

Druhý set začaly znovu lépe volejbalistky ostravské tělovýchovné jednoty. Brno se však tentokrát nevzdalo tak snadno a v polovině sady otočilo skóre. Hráčky z Králova Pole si najednou začaly věřit a velmi jim pomohla série čtyř bodů za sebou. Družstvo v zelených dresech získalo druhý set v poměru 25:19 a srovnalo zápas na 1:1 na sety.

Na vítězné vlně zůstalo Brno i v začátku třetí sady. Přestože Ostravanky dlouho vzdorovaly, domácí celek si stále držel těsný náskok. Koncovka setu však Brnu vůbec nevyšla. Hostující volejbalistky donutily soupeřky k chybám a po zisku osmi bodů v řadě si vybojovaly dostatečný náskok, který už nepustily. Nakonec se po výsledku 25:17 v jejich prospěch dostaly do vedení.

Následující čtvrtý set vypadal podobně jako předchozí. Opět se do vedení dostal tým, který získal předcházející sadu, na konci se ovšem radoval soupeř. Ostrava si zpočátku udržovala těsný náskok, Brno však postupně nabralo na tempu jeho hry a díky vítězství 25:21 si vykoledovalo rozhodující pátý set.

V něm tahali za delší konec nejdříve hosté, následně převzaly iniciativu Brňanky. Nervózní a napínavý konec však nakonec zvládla lépe Ostrava, která se po výsledku 17:15 v páté sadě a celkově 3:2 na sety radovala z bronzu. „V prvním zápase jsme dělaly nevynucené chyby. Dnešní průběh byl podobný, myslím si, že Ostrava vyhrála zaslouženě, protože v některých úsecích to od nás nebylo dobré. Ostrava byla klidnější a čekala na naše chyby,“ sdělila hráčka Brna Simona Janečková.