05.04.2020 20:49


Osm komediálních seriálů, kterými si zpříjemnit pobyt doma

Autor: Radek Preis | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Čas strávený doma je třeba si nějak zpříjemnit. A od toho jsou tady komediální seriály. Člověk u nich může na chvíli vypnout a zpříjemnit si den humorem. Jednotlivé epizody navíc netrvají více než půl hodiny. I staré dobré klasiky se vyrovnají nejnovějším peckám a sem tam se najdou i nějaké pozapomenuté seriálové poklady.

8 komediálních seriálů, kterými si zpříjemnit pobyt doma. Zdroj: Pixabay

1. Kancl / The Office (2005–2013)

Kancl je remakem (novým zpracováním, pozn. redakce) původně britského seriálu z roku 2001 s excelujícím Ricky Gervaisem. Právě americká verze si ale získala mezi diváky větší popularitu. Lví podíl na tom má dokonalé osazenstvo v čele se Stevem Carellem, jakožto sarkastickým šéfem celého kanclu. Seriál byl natočen formou fiktivního dokumentu, což mu přidává na autentičnosti, a komické situace se tak stávají ještě komičtějšími. Jednotlivé postavy si zamilujete a rádi s nimi strávíte všech devět sérií. Pokud vám nevadí uhozenější humor často vyhnaný do extrému, je pro vás Kancl tou správnou volbou.

2. Parks and Recreation (2009–2015)

Opět seriál natočen formou fiktivního dokumentu a to z prostředí úřadu zabývajícího se výstavbou parků a mětské zeleně. S Kanclem seriál pojí i podobně specifický humor. Obsazení kraluje Amy Poehler v roli ambiciózní úřednice Leslie Knope. Poehler je také tvůrkyní celého seriálu.  Seriál přichází s řadou absurdních situací. Leslie se například zasadí o zasypání obrovské díry v centru města a na jejím místě vybuduje park. A tím zdaleka nekončí. Seriál se sice plně rozjíždí až ve druhé sérii, ale až do finále s tempem nepovolí.

3. Taková moderní rodinka / Modern Family (2009–2020)

Kritiky i diváky milovaný seriál o třech generacích rodiny Pritchetů. Oproti ostatním komediálním seriálům z rodinného prostředí se Taková moderní rodinka vyvarovala otravných dětí a vlastně jakýchkoliv nesympatických postav. Seriál mapuje tři domácnosti. V té první je hlavou rodiny Jay se svou novou manželkou kolumbijkou Glorií. Další domácnosti jsou potom jeho dětí, Mitchella a Claire. I přes to, že každý svou domácnost vede odlišně, sdílí podobné problémy ať už ve vztazích nebo s výchovou dětí. Za dobu svého trvání získal seriál nespočet cen Emmy a o jeho oblíbenosti svědčí i fakt, že se dočkal jedenácti sérií.

4. Black Books (2000–2004)

Je s podivem, že Bernardu Blackovi do antikvariátu, který provozuje, ještě někdo chodí. Jeho neurvalý hulvátský přístup vyděsí zaručeně každého, kdo do knihkupectví náhodou vstoupí. Jeho přátelé Manny a Fran jsou podobní podivíni jako on. Bristkým humorem prošpikovaný seriál naláká nejen milovníky knih. Že tři hlavní postavy neutáhnou seriál po tři série? Black Books nesouhlasí a přesvědčí vás o opaku. Pokud teda nebudete mít strach, že vám při nákupu knih vynadají a možná vám i jedna přistane.

5. Miranda (2009–2014)

U britského humoru ještě chvíli zůstaneme. Britské komičce Mirandě Hart nedělá problém dělat si legraci z čehokoliv, a už vůbec ne ze sebe sama. Miranda měří sto osmdesát pět centimetrů a neví, kdy má zavřít pusu. Ale pokud už něco nevhodného plácne, nezapomene to okomentovat divákovi přímo do kamery. Což nemusí vyhovovat každému, ale v případě Mirandy tyto situace působí trapně roztomile, že s ní budete soucítit a zároveň se jí i dokážete zasmát. Například při zoufalých snahách její matky pokoušet se Mirandu provdat. Miranda je však zakoukaná do Garryho, kterého nehraje nikdo jiný než hvězda z Lucifera Tom Ellis.

6. Nová holka / New Girl (2011–2018)

Jess (Zooey Deschanel) si právě prošla rozchodem a rozhodla se změnit svůj život. Z toho důvodu se nastěhuje ke třem spolubydlícím. Klukům. To by bylo, aby jim to nezměnilo zaběhlý chod domácnosti. Roztomile ukecaná Jess je (a někdy až příliš) pozitivní. Snaží se v lidech vidět to nejlepší a ráda zpívá. Časem zjišťuje, že mít za přátele muže má oproti přátelství s dívkami plno výhod. Ale každá mince má dvě strany. Pokud vám Jess už jen z jejího popisu příjde sympatická, věřtě, že se s jejími bláznivými nápady nudit nebudete.

7. Brooklyn 99 / Brooklyn Nine-Nine (2013–2020)

Na devadesátém devátem okrsku newyorské policie nefunguje nic, jak by mělo. Detektiv Jake Peralta (Andy Samberg) si dělá co chce, tedy aspoň do chvíle, než na okrsek přijde nový kapitán. Nikdo ze zde pracujících není tak úplně normální. Amy je přehnaně snaživá, Rosa má pořád jeden a ten samý kamenný výraz, Charles se snaží vším zavděčit Jakeovi. Gina pak dělá vše, jen ne svoji práci a Scully a Hitchcock nebyli snad nikdy nasazeni v terénu a dělají jen kancelářskou práci. V obsazení figuruje i Terry Crews. To už je solidní sebranka, nemyslíte?

8. Galavant (2015–2016)

Ač diváky i kritiky milován, dočkal se Galavant kvůli nízké sledovanosti jen dvou sérií, což je jistě dáno hodně specifickým formátem. Galavant je středověký rytíř, který hodlá zachránit svou vyvolenou ze spárů zlého krále. Celý příběh je navíc protkán muzikálovými písněmi. Už jen z toho je vám jasné, že se seriál snad nemůže brát vážně. A taky nebere. Paroduje snad i sám sebe a je u toho třeskutě zábavný. Ona je totiž Galavantova vyvolená tak trochu potvora a možná ani zachráněna být nechce. Tady to na štastně až do smti nevypadá...

Klíčová slova: seriály, karanténa, televize, nuda, recenze

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.