20.10.2019 18:43


Opravdu jsem to neudělal, tvrdí obžalovaný z trestného činu znásilnění

Autor: Kateřina Neumannová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

„Neudělal jsem to, je mi z toho špatně,“ bránil se u brněnského krajského soudu pětadvacetiletý Rudolf Džudžo tento pátek. Mladík je obžalovaný z trestného činu znásilnění své nezletilé příbuzné a z výtržnictví. Soudce předvolal k výpovědi nové svědky, kteří doplnili informace týkající se údajného trestného činu. Soudce odložil vyhlášení rozhodnutí na pátek 25. října, kdy zastupitelé senátu definitivně vyřknou rozsudek.

Kateřina Neumannová

Brno – Zastupitelé brněnského krajského soudu svolali tento pátek pokračování soudního jednání v případu obžalovaného Rudolfa Džudža ze znásilnění nezletilé příbuzné a z výtržnictví. Státní zástupce krajského soudu zahájil trestní řízení v březnu toho roku, ale dle obžaloby mělo k údajnému vykonání trestného činu dojít v létě roku 2017. Finální verdikt ale tento pátek nepadl a členové soudního senátu rozhodnutí sdělí až o týden později, tedy v pátek 25. října.

Nové poznatky a snad i rozuzlení měly přinést výpovědi dvou přizvaných svědkyň. Ty ovšem hledání pravdy soudci Miloši Žďárskému a soudnímu senátu neulehčily. „On není svatej, ale tohle by v životě neudělal,“ vypověděla matka obžalovaného Elena Dufková. Rodiny obžalovaného i poškozené jsou v příbuzenském vztahu a znají se. Obžalovaný podle výpovědi nezletilou poškozenou zná od dětství a k incidentu podle výpovědi došlo, když Džudžo i dívka přespávali u společné známé Miroslavy Němcové.

Státní zástupce obviňuje Džudžu z domnělého trestného činu znásilnění, kdy dle obžaloby nutil nezletilou poškozenou k pohlavnímu styku v obývacím pokoji Němcové. Přibližně týden po údajném znásilnění se měl obžalovaný Džudžo dopustit výtržnictví, když se měl na veřejnosti před poškozenou obnažit a nutit ji k osahávání jeho přirození. „Byla zamlklá. Nebyla to ona, vykládali jsme si to tím, že je v pubertě. Netušili jsme vůbec nic, než se svěřila kamarádce,“ vyprávěla o změně chování poškozené Němcová. Nezletilá dívka se své kamarádce svěřila až osm měsíců po údajném trestném činu.

Podle znaleckého posudku došlo u dívky z psychologického hlediska k narušení psycho-emocionálního vývoje. Rodiče poškozené u vytváření posudku uvedli, že dívka přestala chodit ven a začala trávit více času doma. Znalkyně klinické psychologie Blanka Špíšková ve svém vyjádření také uvedla, že poškozená splňuje kritéria, která naznačují, že výpověď znásilněné je věrohodná.

Výsledek hlavního líčení Žďárský odročil na pátek 25. října, kdy oznámí definitivní rozsudek. Členové soudního senátu tak získali čas na to, aby znovu přečetli materiály a poradili se ohledně rozhodnutí. Státní zástupkyně soudu navrhla uložení trestu odnětí svobody s přihlédnutím na přitěžující okolnosti, protože Džudžo byl v minulosti již opakovaně soudně trestaný. 

Klíčová slova: Brno, soud, znásilnění, Krajský soud

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.