24.04.2018 10:51


Online sázkařů přibývá i přes regulace

Autor: Jan Kuchta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Internetové sázení je stále populárnější. Naprostá většina sázek v současnosti probíhá online a sázet může prakticky každý, komu již bylo osmnáct let a je v registru obyvatel. Přibývá tak nejen sázkařů, ale i událostí, na které lze sázet. Kromě klasických sportů se ve velkém sází i na společenské sázky, e-sporty, ale i na onlinové automaty a rulety. Ty nahrazují klasické herny, které třeba v Brně zcela zakázali.

Zájem o kamenné sázkové prodejny upadá, autor: ocluziny.cz

Brno – Brněnští sázkaři si kvůli zákazu hazardu nemusejí zoufat. Mohou se mu totiž věnovat v plné míře v online prostředí. Přestože někteří nedají dopustit na klasické herny, internetové sázení se stále rozrůstá. Hazardní rulety či automaty na internetu nahrazují aplikace a programy simulující funkce těchto zařízení. Weby, jako je třeba Tipsport, rovněž nabízí živá vysílání jednotlivých sportovních utkání. Sázející tak mají přístup ke všem službám z pohodlí domova. U internetových kurzových sázek si navíc poskytovatelé neúčtují manipulační poplatky. Ty v případě prodejen představují obvykle deset procent sázené sumy.

Od roku 2017 platí pro sázkaře nová pravidla dle novely zákona o hazardních hrách. Podmínkami pro online sázení jsou dovršení věku osmnácti let a ověření osobních údajů, které nyní probíhá přes registr obyvatel. To znamená řadu komplikací třeba pro cizince. Podle loňských pravidel musí nově uživatel serverům při registraci poskytnout i rodné číslo a číslo občanského průkazu. Tato registrace je pro možnost sázení povinná. Denní limit pro online sázení je stanovený na pět tisíc korun.

„Sázím většinou podle toho, co se aktuálně hraje, nejvíce při velkých sportovních událostech. Jako hazard bych to neoznačil. Sázím na fotbal, hokej a tenis, ostatní sporty jsou více zrádné. Internet je podle mě v současnosti mnohem rozšířenější než klasické sázky. Kamenné prodejny teď slouží více méně jen k ověřování údajů,“ řekl Jan Stodola, student a příležitostný sázkař.

Sázky se dělí do několika kategorií. U těch sportovních se sází většinou na výsledky zápasů nebo počet gólů střelců. Kurzy se určují podle ligy a síly týmů. Mezi novější odvětví sázek patří e-sporty, tedy turnaje ve videohrách, nebo speciální a společenské sázky. Ty se orientují na sázení mimo běžné kategorie. Pohybují se od ekonomiky a voleb až po nejvyšší teploty roku či výherce televizních soutěží. Mezi nejkurióznější patří třeba sázka na to, zda se Brno stane hlavním městem, nebo jak skončí seriál Hra o trůny.  

Klíčová slova: online sázení, sázky, kurzy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.