16.12.2017 19:59


Online rozhovor s Markem Štěpánem, moravským architektem, stavitelem chrámů

Autor: Jan Středa | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Architekt Marek Štěpán patří mezi nejvýznamnější architekty nejen Moravy, ale celé ČR. Navrhl mnoho různých významných budov. Byl také poradcem kancléře prezidenta republiky a věnuje se pedagogické a teoretické činnosti. S manželkou Vandou založil Ateliér Štěpán. Ateliér je nositelem významných ocenění jako Grand Prix architektů, Cena Klubu za starou Prahu, Unie výtvarných umělců, Stavba roku a interiér roku. 

Architekt Marek Štěpán. Foto: Marek Štěpán

Marek Jan Štěpán svou tvorbou rozvíjí archetypální pojetí architektury, jeho moderní architektura vyrůstá na konzervativních kořenech. Zaměřuje se na sakrální stavby, novostavby i rekonstrukce, navrhuje však i další občanské a obytné stavby. Mezi nejznámější stavby patří kostely sv. Ducha v Šumné a v Ostravě, areál pro mši papeže Benedikta XVI, koncept Freedomky či Café fara v Klentnici. V r. 1997 založil s manželkou Vandou Ateliér Štěpán.

Nyní vzniká futuristický kostel v Brně Lesné. Byl poradcem kancléře prezidenta republiky, jako specialista na liturgický prostor konzultuje biskupstvím. Věnuje se pedagogické a teoretické činnosti, vede Laboratoř sakrálního prostoru na ARC VUT v Brně. V roce 2006 deklamoval Štěpán svou architektonickou teorii o dekoru struktur. 

Na vaše otázky bude Marek Štěpán odpovídat v úterý 19. 12. od dvanácté do třinácté hodiny. Zeptat se jej můžete například na jeho tvorbu, projekty, teoretickou činnost či jakékoliv jiné téma, které vás zajímá. Otázky můžete už teď posílat na adresu stisk.munimedia@gmail.com.

Odkaz na online rozhovor zde: http://munimedia.cz/chat/159

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.