15.12.2016 13:59


Omluvenky hráčů jen dokazují, že není odkud brát

Autor: Michal Šťastný | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Čeští hokejisté se chystají na moskevský Chanel One Cup. Kádr doplnili kvůli omluvenkám zraněných hráčů i čtyři nováčci, kteří nemají s mezinárodní scénou zkušenosti. Navíc se novicové ještě nedávno protloukali v nižších či juniorských soutěžích v Česku. 

Michal Šťastný. Foto: Matěj Říha

Celkem pět omluvenek se nastřádalo reprezentačními koučovi Josefu Jandačovi před turnajem Channel One Cup v Moskvě. To, že se hráči omlouvají není pro českou hokejovou reprezentaci žádná novina. Pravda, důvody absencí některých jsou podivné, zvláště pak u libereckého dua Bulíř a Šimek, kteří se nejdříve trenérovi omluvili, načež odehráli extraligové utkání se Spartou. Jenže taková situace tu není poprvé. Minulý rok se paradoxně také z ruského turnaje omluvil Roman Červenka. Bulvární média následně uvedla zprávu, že jeho zranění nejspíše nebude příliš vážné, protože útočník i přes zranění nezapomněl oslavit svoje narozeniny. 

Hráči si zkrátka v polovině soutěže potřebují oddychnout a doléčit šrámy z náročné sezony. A navíc není pro ně příliš lákavé před Vánocemi cestovat do Ruska. Šanci proto dostávají hráči, kteří si o reprezentaci mohli před lety nechat jen zdát a na extraligových soupiskách se usadili teprve nedávno. Kádr doplnili Tomáš Dvořák z Karlových Varů, zlínský Robert Říčka či David Tomášek z Pardubic a Martin Pláněk z hradeckého Mountfieldu.

Je vždy pozitivní, pokud si trenér může vyzkoušet nové hráče. Ale testovat hráče, jejichž týmy se krčí na samém chvostu extraligové tabulky a kteří ještě nedávno pendlovali mezi první ligou či juniorkou? Není to na reprezentaci trochu málo?

Říčka sice nastřílel minulé kolo proti Vítkovicím svůj první extraligový hattrick v kariéře, avšak jinak se útočníkovi stejně tak jako celému Zlínu příliš nevedlo. Teprve minulý rok se kmenový forvard Havířova plně zabydlel do zlínské sestavy. Jednadvacetiletému Dvořákovi a rok mladšímu Tomáškovi se v klubech poměrně daří. Tomášek patří mezi nejlepší střelce perníkářů a Dvořák zase zalepuje díry v děravé karlovarské obraně. Stále se však jedná pouze o pár povedených zápasů. Více totiž hráči v nejvyšší soutěži nemají odehráno. Výjimku představuje pouze hradecký Pláněk, jenž odehrál v extralize už přes 170 zápasů.

Nyní je jen na hráčích, aby ukázali, že i přes minimální zkušenosti budou stačit tempu mezinárodního hokeje. Podobnou šanci už nemusí dostat.


Klíčová slova: komentář, hokej

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.