19.11.2015 18:48


Od příštího léta mohou Brňané na přehradě grilovat

Autor: Martinková Helga | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Přehrada na řece Svratce je jednoznačně jednou z nejoblíbenějších rekreační oblastí v Brně. Kromě radovánek spojených s koupáním, se mohou návštěvníci těšit na grilování, které k létu také neodmyslitelně patří. Právě totiž město zahajuje instalaci míst, určených právě pro tenhle typ způsobu přípravy jídel.

Brněsnká přehradaBrno – Rada města Brna se na své pondělní schůzi rozhodla, že na přehradě vybuduje grilovací místa. Veřejnosti by měla být zpřístupněna od léta příštího roku. Momentálně se zahajují přípravy pro instalaci. Cena projektu se bude pohybovat kolem několika deseti tisíc korun.

Brněnská přehrada je významným rekreačním místem, zejména v jarních a letních měsících. Proto se město Brno inspirovalo jinými evropskými městy, kde jsou tyto grilovací místa běžné," popisuje původ nápadu mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Místa specializované pro grilování se nacházejí například v Praze nebo Kodani.

Lidé budou moct využívat grilovací stůl včetně nerezových roštů, který doplní i piknikový stůl a odpadkový koš. Město se postará i o to, aby byl terén v okolí zarovnán a místo tak bylo bezpečné. Návštěvníci budou mít možnost grilovat na čtyřech stanovištích. Kozí horka, Pod Sokolským koupalištěm, Pod Dymou a Rokle. Cílem je zvýšit komfort návštevníků přehrady a rošířit možnosti rekreace pro veřejnost," uvedl Pavel Žára.

Budování grilovacích míst navazuje na projekt „Zvýšení atraktivity Brněnské přehrady“. Místa byla opatřena také novými veřejnými toaletami, převlékárnami, dětskými hřišti nebo venkovními posilovacími stroji. Výše ceny této investice byla dvacet milionů českých korun.

Klíčová slova: grilování, Brněnská přehrada, rekreace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.