18.05.2020 16:16


Od pondělí lidé nemusí nosit do posiloven roušky, tržby se však nezvýšily

Autor: Jessica Niederlová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Už týden mohou zákazníci navštěvovat posilovny a fitness centra bez roušek. Musí dodržovat dvoumetrové rozestupy a sprchy i šatny jsou stále zavřené. „Kdo by šel do fitka bez sprch a šaten. Ruce si mám umývat a dezinfikovat, ale do sprchy nemůžu. Nedává to smysl,“ říká provozní posiloven v Šumperku a Kadani Kateřina Klímová.

Fitness centra jsou stále téměř prázdné.

BRNO – Cvičit v posilovně bez roušky mohou lidé už od 11.5. Podmínkou je však dodržování dvoumetrových rozestupů. Nově mohou zájemci navštěvovat i skupinové lekce. Zákazníci se však zpět do posiloven nevrací. Důvodem je údajně nejen strach z nákazy, ale také fakt, že stále nemohou využívat sprchy ani šatny a někteří si navíc zvykli cvičit doma. 

I přes uvolnění dalších opatření zákazníci posilovny téměř nevyužívají. „Lidí chodí pořád stejně. Od pondělí už můžeme zase rozjet i skupinové lekce. Zájem je malý, ale chodí jich víc než samostatně do fitka. Všichni si samozřejmě pořád stěžují, že se u nás nemůžou převléct a vysprchovat,“ uvádí recepční fitness centra Petra Matyášová. 

Lidé si navíc přivykli cvičit doma. Šetří jim to čas i peníze. „Od začátku karantény cvičím doma a zjistila jsem, že mi to vyhovuje víc. Stroje jsem stejně nikdy moc nepoužívala, posiluju spíš s vlastní váhou, takže je pro mě cvičení doma levnější i časově úspornější variantou,“ vysvětluje dříve pravidelná zákaznice fitness center Nicole Hořavková. 

Někteří zákazníci mají strach z nákazy koronavirem. „V úterý přišel pán a strašně se divil, že nikdo nemá roušky. Řekla jsem mu, že od pondělí se už nosit nemusí. Odešel s tím, že ještě raději počká,“ popisuje jednu z častých situací Matyášová. „Všichni jsou pořád vystrašení z vlády i médií. Nechodí, protože se bojí,“ upřesňuje provozní dvou posiloven Kateřina Klímová. 

Majitelé posiloven jsou z opatření nešťastní. „Bez sprch a šaten fungovat nemůžeme. Zákazníci, kteří dojíždí, nepojedou dvacet minut domů zpocení a v mokrém oblečení, to je jasné. Je to vše jen na oko. Otevřeli, abychom neřvali, ale prakticky je to úplně nepoužitelné,“ dodává Klímová.

Klíčová slova: posilovny, uvolňování opatření

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.