25.04.2018 16:27


Občanští demokraté představili svou kandidátku do komunálních voleb

Autor: Sára Suchá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Členové Občanské demokratické strany (ODS) představili v úterý dopoledne své kandidáty do říjnových komunálních voleb. Kandidátní listinu povede Markéta Vaňková. Na kandidátní listině se objeví i zástupci Strany svobodných občanů, kteří společně se spolkem Brno autem podpořili ODS. "Dnešním dnem začíná kampaň," uvedla Markéta Vaňková na úterní konferenci, která se konala v prostorách interiérového studia Nest interier v budově Domini Park v Panenské ulici v Brně.

Brno - Kandidátku do podzimních komunálních voleb představili členové brněnské Občanské demokratické strany (ODS) v úterý v jedenáct hodin v prostorách interiérového studia Nest interier v Brně. Kandidátkou na brněnskou primátorku je Markéta Vaňková. Tu přijel do Brna podpořit i předseda strany Petr Fiala. „Náš tým se bude snažit, aby se věci v Brně posouvaly kupředu. To, co dnes vidíme na úrovni celého státu je spousta snění, spousta slibů, ale výsledkem je pouze udržování současného stavu,“ uvedl Fiala.

Brněnští Občanští demokraté nově spolupracují s členy Strany svobodných občanů a spolku Brno autem. „Myslím, že je třeba, aby se lidé, kteří mají podobný názor, dokázali shodnout a spolupracovat,“ vysvětlil důvod spolupráce předseda krajského sdružení Strany svobodných občanů David Pokorný. Kromě těchto uskupení veřejně podpořili kandidátku ODS ředitel brněnského gymnázia Brno-Řečkovice Peter Krupka a Jiří Herman, který je ředitelem Gymnázia Brno, třída Kapitána Jaroše.

Vaňková, které dalo na pondělní schůzi svůj hlas 151 delegátů ze 155, je v současné době zastupitelkou kraje a městské části Brno-střed. „Jsem členkou ODS neuvěřitelných 16 let, po celou tuto dobu působím aktivně v komunální politice a zároveň celou tuto dobu mám vlastní advokátní kancelář,“ řekla o sobě Vaňková. Vaňková při své kandidatuře vydala knížku Brno moje cesta, ve které se představuje voličům skrze místa v Brně, která hrála v jejím životě důležitou roli.

Zástupci ODS představili na kandidátní listině v první desítce nové lidi. Obměnili tak sestavu z minulých let. Mezi kandidáty mohou voliči najít podnikatele a brněnského zastupitele Petra Kratochvíla, ale i například studenta Davida Pokorného, který je kandidátem za Stranu svobodných občanů. „Myslím si, že tak můžeme oslovit i mladší voliče,“ vysvětlila strategii Vaňková. Průměrný věk je těsně pod 40 let. „ODS hledá cestu, jak se dostat k voličům zpátky, protože výsledků, jaké měli v minulosti, teď nedosahují,“ uvedl politolog Masarykovy univerzity Otto Eibl. Komunální volby se uskuteční v říjnu, nicméně přesný termín prezident Miloš Zeman teprve oznámí.

Klíčová slova: komunální volby, Brno, ODS, Strana svobodných občanů, Brno autem

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.