13.05.2018 17:49


O švábech na koleji bychom měli vědět, shodují se studenti

Autor: Tereza Čaladi | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Před několika týdny se na kolejích Sladkého v brněnském Komárově objevil šváb, rus domácí, v jednom z pokojů. Pro patřičné odstranění švába správci na koleje pozvali odbornou dezinsekční firmu, aby pokoj prohledala a případně hmyz zničila. Studenty o tom neinformovali. Redakce Stisku se studentů ubytovaných na Sladkého ptala, jaký mají na neoznámený výskyt švába názor a jestli by o problému chtěli vědět. 

Brno - Na kolejích Sladkého v brněnském Komárově student objevil švába. Správci kolejí ostatní ubytované studenty o jeho výskytu neinformovali, přestože problém řešili i s odbornou dezinsekční firmou. 

Yihsuan Chang, 26 let, Filozofická fakulta, obecná jazykověda, Tchaj-pej (Tchaj-wan)

Nikdy jsem tu švába neviděla, proto jsem celkem šokovaná. Myslela jsem si, že v České republice nejsou. Byla bych trochu nervózní, pokud by jich tu bylo víc. Myslím si, že bychom o zásahu dezinsekční firmy jako studenti, co tu bydlí, měli vědět. Nemyslím si, že by hned všichni panikařili a začali se stěhovat. Bylo by dobré informaci vyvěsit alespoň dole u vrátnice.

Yihsuan Chang

Fazy Man, 26 let, Ekonomicko-správní fakulta, ekonomie, Battambang (Kambodža)

Tahle informace je pro mě celkem smutná. Nic jsem nevěděl ani o švábovi. Myslím si, že by vedení kolejí mělo informovat studenty v případě, že se tu objeví hmyz takového druhu a zejména pokud tu byla nějaká firma, která to musela řešit. V tomhle koleje udělaly chybu.

Fazy Man

Olga Mandrys, 24 let, Filozofická fakulta, čeština pro cizince, Kyjev (Ukrajina)

Já jsem žádného švába neviděla, myslím si, že je docela čisto a jsem spokojená, proto mě tu výskyt švába překvapuje. Určitě by bylo dobré, kdyby o problematice výskytu hmyzu a dezinsekci koleje oficiálně informovaly alespoň vyvěšením nějaké zprávy na kuchyň, u vrátnice, nebo minimálně rozhlasem, aby si studenti zkontrolovali i své pokoje. Vždyť máme právo vědět takovou informaci.

Olga Mandrys

Jakub Kraus, 23 let, Fakulta sociálních studií, mezinárodní vztahy, Slavošovce (Slovensko)

Bydlím tu čtvrtým rokem a nic jsem o švábech neslyšel. Začátkem roku tu byli mravenci, na které jsem párkrát musel použít postřik. Každopádně vedení kolejí by nás mělo informovat o tom, že tu jsou lidé z dezinsekční firmy. Přeci jenom sem přijdou cizí lidé, tak by bylo dobré vědět, co se děje a proč tu jsou. Takhle si z toho každý může vyvodit své závěry.

Jakub Kraus

Victoria Okergw, 20 let, Lékařská fakulta, všeobecné lékařství, Port Harcourt (Nigérie)

Já jsem z Afriky, takže jsem na hmyz zvyklá, ale chápu, že šváb může někoho šokovat. Každopádně je léto, a proto tu je hodně hmyzu. Myslím si, že záleží na tom, kde byl šváb objeven. Pokud se jedná o kuchyň a probíhaly tam nějaké chemické operace, pak by bylo dobré, aby o tom studenti věděli. Když se našel na pokoji, tak si myslím, že to není nijak závažný problém, ale minimálně studenti z vedlejších pokojů by o tom vědět měli.  

Victoria Okergw

Klíčová slova: Sladkého, Komárov, šváb, desinsekce, anketa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.