22.03.2013 20:53


O projektu Gilgameš s principálkou tanečního divadla Oorphane Julií Bienertovou

Autor: Jaroslava Šimáková | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Umělecká platforma Oorphane byla založena v roce 2003 v Brně jako multimediální projekt sdružující tanečníky, choreografy, vizuální umělce, hudebníky i literáty. Oorphane se postupně stal jednou z nejprogresivnějších tanečních skupin v dané oblasti často experimentující s formou i obsahem, přičemž postupem času si vyvinul svůj vlastní pohybový slovník odvozený z technik contemporary dance. www.oorphane.cz ---------------- Zlá hodinka je rozhlasový pořad, který se věnuje brněnským uměleckým aktivitám.

Přehrát audio

Audio

S tancem začínala v šesti letech v taneční škole I. V. Psoty v Brně. Věnovala se latinsko-americkým tancům, konkrétně mambu. V roce 2003 absolvovala v Paříži kurz jazzové choreografie pod vedením Tiny Esposity a kurz zaměřený na tango argentino pod vedením Lii Nanii. V roce 2004 založila v Brně taneční soubor Quiorfano, pro který vytvořila v letech řadu choreografií. Od roku 2004 se věnuje výuce jazzového tance, muzikálu a contemporary. V současné době pracuje na projektu Oorphane.

Mimo taneční svět je výzkumnicí na Lékařské fakultě Masarykovy university, kde v roce 2009 úspěšně dokončila postgraduální studium zaměřené na genetické souvislosti obezity; za svou vědeckou činnost obdržela několik prestižních ocenění. Je autorkou a spoluautorkou řady vědeckých článků týkajících se zejména genetického pozadí obezity publikovaných v prestižních zahraničních časopisech a spoluautorkou tří monografií publikovaných v USA.

Klíčová slova: Oorphane, brněnská taneční scéna

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.