29.03.2020 12:50


O Pozitivní zprávy má zájem stále více čtenářů

Autor: Iva Kovačičová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zpravodajský web Pozitivní zprávy funguje už šestým rokem a zaměřuje se na zprávy, které mají čtenářům pozvednout náladu. Negativní zprávy neignorují, ale přistupují k nim, jak sami tvrdí, s racionálním optimismem. Nyní zaznamenávají, že v době pandemie a všeobecného negativního naladění společnosti čte Pozitivní zprávy více lidí.

O Pozitivní zprávy je zájem.

Česká republika – Žádné příspěvky o šíření koronaviru, přibývajících nakažených, úmrtích a neefektivních vládních opatřeních. Naopak rozhovory s inspirativními osobnostmi, které dělají dobré skutky, tipy, jak si zachovat dobrou náladu, a zprávy jen o pozitivních událostech, které se ve světě pořád ještě dějí. Takový je zpravodajský web Pozitivní zprávy, který v současné době zaznamenává stále větší zájem čtenářů.

Pozitivní zprávy píšou redaktoři, kteří věří, že na svět se dá dívat zcela pozitivně. Většina z nich vystudovala žurnalistiku a nyní pracují v médiích. Podle týmu Pozitivních zpráv zaručuje novinářská zkušenost článkům kvalitu, čtivost, ale hlavně důvěryhodnost díky důkladnému ověřování informací. „Pravdivé informace jsou klíčové. Nepíšeme sluníčkové zprávy založené na domněnkách,“ řekla šéfredaktorka Pozitivních zpráv Barbora Jahodová. Proto také podle ní dosud všichni čtenáři reagovali kladně a v nikom Pozitivní zprávy nevyvolaly skepsi.

Redaktoři tvrdí, že o témata pro psaní článků nikdy není nouze. Náměty jsou všude kolem, stačí se jen správně dívat a poslouchat. „Nejsem bezmezná optimistka, funguje to spíš naopak. Psaní Pozitivních zpráv je pro mě zdrojem lepší nálady a přesvědčení, že svět na tom není tak špatně, jak se někdy může zdát,“ řekla redaktorka Kristýna Motlová. Psaní se věnuje ve volném čase, optimismus a jeho šíření je její koníček.

Na webu Pozitivních zpráv se čtenáři také dozví, proč je prospěšné je číst. Vědecké výzkumy dokládají, že optimistický přístup k životu zajišťuje lepší zdravotní stav a psychickou kondici, kreativnější rozhodování a tím celkovou spokojenost. Uvádějí také, že čtení pozitivních zpráv pouhých šest minut denně zmírňuje stres až o téměř sedmdesát procent.

V době, kdy se většina médií zabývá pandemií, zaznamenává tým Pozitivních zpráv větší zájem čtenářů. „Lidé nám teď mnohem častěji píšou, že nechtějí stále číst zprávy o koronaviru a s ním spojených katastrofách. Dáváme jim prý naději, že se děje i mnoho radostného a krásného,“ sdělila šéfredaktorka Jahodová.

Největším úspěchem Pozitivních zpráv je podle tvůrců zpětná vazba od čtenářů a jejich vzrůstající zájem. Čtenost webu i počet fanoušků na sociálních sítích každým dnem roste. „Pozitivní zprávy jsou báječné. Jsem jim vděčný za jejich snahu ukázat svět takový, jaký doopravdy je, navzdory masově šířenému negativismu,“ ohodnotil Pozitivní zprávy jejich čtenář Aleš Květenský.

V současnosti pravidelnými články přispívá sedm redaktorek a čtyři členové týmu se starají o marketing a sociální sítě. Pozitivní zprávy jsou nezisková organizace, fungování zajišťují příspěvky dárců.

Klíčová slova: Pozitivní zprávy, média, optimismus, zpravodajství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.