26.04.2018 17:18


O limitované kuličky z orloje je velký zájem

Autor: Kamila Lorenzová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na oslavu již třináctého titulu extraligy hokejového klubu Kometa Brno padá z Brněnského orloje limitovaná edice skleněných kuliček. O ty je na náměstí Svobody opravdu velký zájem. Někteří fanoušci na svůj úlovek čekají i několik hodin. Ti, kteří čekat nechtějí, za kuličku nabízejí šťastlivcům nemalé částky. Celkem z orloje vypadne během třinácti dnů 169 kuliček. 

Fanoušci čekají na vypadnutí kuličky. FOTO: Kamila Lorenzová

Brno - Skleněné kuličky speciální edice padají od pondělního dopoledne z Brněnského orloje na náměstí Svobody. Na počest třináctého titulu brněnského hokejového klubu mají na sobě vyražený znak Komety. Brňané i další návštěvníci mají možnost kuličku získat po dobu třinácti dní. U orloje je díky tomu v posledních dnech rušno. Někteří chytači trpělivě čekají na svůj úlovek i několik hodin. Svou zkušenost s čekáním na skleněnou kuličku má i Ivana Kozlová, která na ni čekala téměř půl dne. „Nikdy nevíte, jakou dírou zrovna kulička vyjede, takže i když hodinu čekáte u jednoho otvoru, nemusíte ji získat,“ popisuje zkušenost Kozlová.

Každý, kdo u orloje čeká třeba padesát minut předtím, než kulička vypadne, má tak pouze čtvrtinovou šanci, že vyjede zrovna tou dírou, u které stojí. I tak je téměř celý den na náměstí Svobody orloj obklopený lidmi, kteří doufají, že budou mít štěstí a skleněný unikát si odnesou domů. Ivaně Kozlové se po několika hodinách podařilo kuličku získat. „Okamžitě se na mě vrhli lidi a chtěli si ji prohlédnout,“ popisuje zážitek Kozlová. „Jeden pán mi za ni nabídl dokonce tisíc korun,“ dodává. I přes lákavou finanční nabídku se nakonec rozhodla raději kuličku věnovat svému synovi, který si ji přál.

Kvůli velkému zájmu o klubovou kuličku se u orloje shromažďují také lidé, kteří fanoušky nejsou, ale chtějí na úlovku vydělat. Kuličku bych moc chtěla, ale nechci se přetahovat s bezdomovci o to, kdo bude mít nachystanou ruku u díry v orloji," postěžovala si hokejová fanynka Zdena Petláková. 

Skleněné kuličky vypadávají každý den od jedenácté hodiny ranní do jedenácté večerní. Dohromady jich tedy každý den vypadne symbolických třináct. Fanoušci mohou jednu z nich získat až do 5. května. Celkem si fanoušci mohou odnést 169 kuliček z limitované edice," řekl brněnský mluvčí Filip Poňuchňálek.

Klíčová slova: Kometa, titul, skleněná kulička, orloj

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.