02.11.2019 22:20

Nymburk opět zvítězil a drží si pozici nejlepšího týmu ligy. Brno na své první vítězství stále čeká

Autor: Filip Brychta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Basketbal Nymburk potvrdil roli favorita zápasu a z Brna si odváží výhru 71:101. Nymburk si držel náskok po celou dobu. Nejlépe skórujícím hráčem byl Jaromír Bohačík z nymburského týmu, který nasázel dvacet dva bodů. Druhými nejvíce skórujícími hráči byli brněnský Lukáš Stegbauer a nymburský Zach Hankins s šestnácti body. Nymburk tak potvrdil své první místo v tabulce a má sedm výher ze sedmi zápasů. Basketbalisté Brna na svou první výhru v sezóně stále čekají.

Trenér Nymburka rozdává pokyny

Brno – Basketbal Nymburk nastoupil do zápasu s Brnem jako jasný favorit a v sobotním zápase tuto roli potvrdil. Výhrou 71:101 si pojistil první místo v tabulce a zatím drží stoprocentní vítěznou bilanci. Naopak basketbalisté Brna se usadili na poslední příčce se sedmi prohrami. Dosud se dělili o poslední místo s Hradcem Králové, ale ten dnes v Kolíně zvítězil.

„Nebude to nic úplně jednoduchého, ale jedeme tam jako jasní favoriti a očekává se od nás výhra. Snad i vysoká,“ komentoval před zápasem hráč Nymburka Petr Benda. Jeho tým nastoupil do zápasu mnohem zdárněji než hráči Brna a už od prvních minut zápasu si drželi vedení. Brnu se náskok soupeře nepodařilo nikdy převrátit na svou stranu a celý zápas skóre pouze doháněli. Po první čtvrtině byl stav 20:31 ve prospěch hostů a Jaromír Bohačík z Nymburka vstřelil v úvodní čtvrtině třináct bodů. Domácí ale drželi tempo a až na několik propadů v obraně byli schopným soupeřem.

Do šaten se v polovině zápasu odcházelo za stavu 42:54 pro hosty. Do třetí čtvrtiny se ale hráči Brna vrátili s novou energií a začali nymburské zlobit. Vidět to bylo i na lavičce Nymburku. V oddechovém čase se trenér hostů na své svěřence zlobil a rozdával příkré pokyny. Nymburk si vedení udržet dokázal a třetí čtvrtina končila za stavu 58:74.

„Do druhé minuty čtvrté čtvrtiny jsme podávali velice dobrý výkon na útočné polovině, kde jsme drželi krok,“ chválil svůj tým manažer Brna Filip Jimramovský. „V obraně jsme, ale měli několik hluchých pasáží a Nymburk nám v nich nastřílel několik košů, během kterých se zápas zlomil,“ dodal. Výsledné skóre se tedy zastavilo na 71 bodech pro Brno a 101 bodech pro Nymburk.

Nejlepším střelcem hostů a zápasu celkově byl Jaromír Bohačík s dvaceti dvěma body. Bohačík zaznamenal i sedm asistencí a byl nejlépe nahrávajícím v týmu. Brněnským nejlepším střelcem byl Lukáš Stegbauer s 16 body. Nejlépe nahrávajícím hráčem Brna byl Jan Kozina, který nahrál na sedm košů. Nymburk vyhrál sedmý zápas v řadě a potvrdil dominanci v lize. Brno si na své první vítězství musí ještě počkat. Podle Jimramovského se vítězství dočkají v Ostravě, kde hrají devátého listopadu.

Klíčová slova: Brno, basketbal, Nymburk, sport