14.10.2018 22:22

Nový rekord prekonali bežci závodu Vokolo príglu

Autor: Denisa Funtíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Na deviaty ročník bežeckého závodu Vokolo príglu, ktorý sa konal v sobotu 13. októbra na brnianskej priehade, sa zaregistrovalo rekordných 2270 účastníkov. Prvenstvo obhájil Jiří Homoláč.

Osemdesiatpäť percent trate účastníci bežali po asfalte.

Brno – Tento ročník padol na bežeckom závode ČSOB Vokolo príglu nový rekord. Počet účastníkov dosiahol číslo 2270, čo je o 168 viac oproti minulému roku. Do cieľa v časovom limite však dorazilo 2245 bežcov, ktorí zdolali 14,1 km dlhú trať okolo brnianskej priehrady. Svoje víťazstvo po niekoľkýkrát potvrdil jeden z najlepších českých bežcov Jiří Homoláč, s časom 44 minút a 58 sekúnd. Svoj osobný rekord z vlani však neprekonal, bol pomalší o minútu a šesť sekúnd.

Dnes to pre mňa bolo náročnejšie, pretože som pred dvoma dňami prechladol,“ skonštatoval po dobehnutí do cieľa Homoláč. Bol však jasným víťazom a diváci aj ostatní bežci mu po závode podávali ruky. Druhé a tretie miesto obsadili Jiří Číp a Petr Pechek. V ženskej kategórii zvíťazila Valerie Soukupová, po nej dobehli Martina Vévodová a za ňou Eva Filipiová.

Medzi bežcami boli aj psy, oteckovia tlačiaci pred sebou deti v kočároch, mladí aj starí. Pravdepodobne najstaršou účastníčkou bola osemdesiatročná Dana Eringerová. Riaditeľ závodu Petr Božek upozornil na túto preňho výnimočnú bežkyňu. „Pani Dana Eringerová má už osemdesiat rokov a na Vokolo príglu sa pravidelne zúčastňuje. Pamätám si, keď mi minulý rok hovorila, že bežala naposledy, ale ja ju teraz vidím stáť na štartovnej páske opäť, a som za to veľmi rád,“ vyhlásil do mikrofónu Božek a spustil sa potlesk všetkých naokolo.

Jedna z účastníčok, Lucie Světláková, priblížila, že sa závodu zúčastnila po druhýkrát. „Bežalo sa mi krásne, aj keď minulý rok som mala o trochu lepší čas. Medailu mám však aj tak, tie získajú všetci,“ dodala Světláková. Idylický priebeh podujatia dotváralo aj počasie. Moderátor preteku na záver zavtipkoval: „Dnes je také teplo, že neviem, či by sme nemali závod na budúci rok organizovať aspoň na prelome novembra, decembra.“

Klíčová slova: Vokolo príglu, běh, závod, přehrada