06.05.2017 12:34


Nový bazén zpříjemní žákům povinnou výuku plavání

Autor: Eliška Koukalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Od příštího školního roku bude platit povinná výuka plavání pro všechny žáky základních škol. Radní Brna se proto rozhodli každý rok jeden bazén opravit. V současné době jsou pouze dva plavecké areály vyhovující. Zbylých sedm se musí zrekonstruovat. Jako první bude opraven bazén základní školy na Arménské ulici v Bohunicích. 

Brno každý rok opraví jeden školní bazén, začne tím na Arménské ulici. Foto: ZŠ Arménská

Brno - Devět brněnských základních škol má k dispozici vlastní bazén. Pouze dva z nich jsou v dobrém stavu. Proto se vedení města rozhodlo pro přestavbu zbylých sedmi. Jako první se na nový bazén mohou těšit žáci základní školy Arménská v brněnských Bohunicích. Podle primátorova náměstka Petra Hladíka (KDU-ČSL) je právě tento areál tím nejstarším a nejméně vyhovujícím.

„Chceme, aby byly rekonstrukce kvalitní, proto jsme se rozhodli investovat do trvalejšího materiálu, jakým je nerez. Tyto bazény jsou navíc dlouhodobě výhodnější než ty keramické. Díky nádrži pod bazénovou vanou může být výška hladiny upravena bez vypouštění vody a napouštění nové,“ uvedl Hladík.

Každý rok chce město zrekonstruovat jeden plavecký areál. Oprava prvního je zatím v řešení. Rekonstrukce bude mít dvě části. „V první etapě dojde k přestavbě bazénové vany, na tu máme od města přislíbenou dotaci ve výši necelých 6 milionů korun. V druhé etapě se opraví okolí bazénu. Peníze na tuto fázi však ještě hledáme,“ sdělil starosta Bohunic Antonín Crha (KDU-ČSL).

Městská část je podle Crhy nyní ve spojení s firmami, které budou zpracovávat přestavbu za použití nerezu. I přes ne zrovna ideální podmínky se na základní škole v Arménské ulici mohou žáci přihlásit do speciálních plaveckých tříd, v tomto roce jich bylo otevřeno pět. Přijetí žáků do takových tříd je podmíněno složením zkoušek. Tento typ studia funguje na škole devatenáctým rokem. Škola také dlouhodobě spolupracuje s úspěšným plaveckým týmem Komety Brno. V závěsu za opravami bazénu na Arménské budou také školy Herčíkova, Holzova, Horní, Jasanová, labská, Milénova, Pastviny a náměstí Svornosti. Od letošního ledna mají školáci do věku desíti let také zdarma dopravu v zónách 100 a 101, pokud jsou držiteli bezplatné jízdenky.

Klíčová slova: školní bazén, rekonstrukce, povinná výuka plavání

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.