15.10.2017 22:37


Nově zrekonstruovanou industriální halu Malé Ameriky zaplnily dýně

Autor: Petra Vaňková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Akce Otevíráme Malou Ameriku začala ve čtvrtek a vyvrcholila sobotními Městskými dýňovými slavnostmi. Po letní rekonstrukci haly slibují pořadatelé akce každý víkend. V sobotu prostory Malé Ameriky navštívilo podle odhadů organizátorů více než tři tisíce lidí. Návštěvníci zde mohli ochutnat nejen dýňové speciality, ale také se posilnit kávou či burčákem. V programu nechybělo ani vyřezávání dýní. Celý třídenní festival byl zakončen lampiónovým průvodem. 

Brno - Industriální hala Malé Ameriky prošla v průběhu léta rozsáhlou rekonstrukcí. Organizátoři takzvaných FoodParků, neboli festivalů jídla, se po rekonstrukci rozhodli změnit i styl pořádání akcí. ,,Chtěly bychom tu z toho udělat vícežánrové prostředí. Rádi bychom, aby se zde konaly různé festivaly, přednášky, ale také třeba svatby nebo jiné oslavy,” řekla organizátorka akcí Dana Drásalová. 

 Jednou z prvních podzimních akcí byla Městská dýňová slavnost. Tato akce se konala už v předešlých letech, letos ale organizátoři vsadili převážně na prodejce jídla. Na festivalu měly své stánky vyhlášené brněnské podniky, jako například Funky Donotus, restaurace Na Chatě nebo HejwiCafe. ,,Na dýňové slavnosti jsem tu už podruhé. Mám rád podzim a slavnosti zde na Malé Americe mi vždy navodí tu správnou podzimní atmosféru. Nemůžu se však zbavit dojmu, že loňská akce byla o něco málo lepší. Bylo zde více prodejců a také rozmanitější zboží. Mini burgry z restaurace Na Chatě byly ale vynikající,” komentoval událost návštěvník Jakub Vrbka. 

 Prodejci jídla si na festival připravily různé dýňové speciality jako dýňové donuty, dýňové rizoto, mini burgery, záviny a jiné pochutiny. V sobotu odpoledne bylo již hodně jídel vyprodáno. ,,Na Dýňových slavnostech jsme poprvé, ale na jiných akcích býváme celkem pravidelně. Příště už budeme ale nejspíš jezdit jen na víkendy, jelikož ve čtvrtek a v pátek tu nebylo moc lidí,” uvedla majitelka firmy Funky Donuts Martina Oškrdová. Podle ní je také zatím ještě brzy hodnotit, jestli nový FoodPark bude lepší než ten starý. ,,Myslím si ale, že by organizátoři mohli ještě zapracovat na lepší propagaci,” dodala Oškrdová. 

Návštěvníci se mohou do konce letošní sezóny těšit například na festival Ochutnej Vietnam, nebo Haloweenský festival. Celou sezónu by měl zakončovat Raw a vegan festival v půli listopadu. Podle organizátorů se zatím jedná o zkušební provoz a celý koncept se ještě chystají upravovat. ,,Prioritou však i nadále zůstane jídlo a festivaly s ním spojené,” prohlásila Dana Drásalová.  


Klíčová slova: dýně, jídlo, Malá Amerika, FoodPark, káva

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.