09.03.2020 16:55


Nové cyklostezky propojí jihovýchod se středem Brna

Autor: Radek Preis | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Z centra Brna budou moci cyklisté na kole bezpečně vyjet až do obcí na Šlapanicku a Pozořicku. Vedení města také schválilo investiční záměr výstavby dalších etap cyklostezky v Líšni a v Židenicích.

Brněnská cyklostezka. Foto: Radek Preis

Brno – Výstavba sítě cyklostezek na Šlapanicku je již téměř u svého dokončení. K realizaci se blíží i projekt cyklostezek na Pozořicku. Nová cyklistická infrastruktura vyjde na více než 100 milionů korun. Hlavní cílem této investice je vybudovat integrovaný systém cyklostezek propojující centrum Brna s obcemi východně a jihovýchodně od Brna. Na projektu se podílí kromě města Brna i Dobrovolný svazek obcí Šlapanicko a okolní obce.

Na Šlapanicku dojde k propojení obcí od Telnic, Sokolnic, Kobylnic, Ponětovic a Šlapanic až po městskou část Brno-Slatina, a to za zhruba 60 milionů korun. Na Pozořicku je hlavním záměrem propojení obcí trasou dlouhou více než třináct kilometrů, odhadovaný rozpočet se vyšplhal k 93 milionům korun. „Letos by se mělo realizovat ještě cyklistické propojení na Mohylu míru v obci Prace a mezi Jiříkovicemi a Blažovicemi za zhruba 36 milionů korun,“ uvedl radní pro územní plánování a rozvoj města Filip Chvátal.

Realizovat se bude také výstavba dvou cyklostezek, které spojí jihovýchodní část města s centrem. „Jedna cyklostezka propojí ulice Pod Sídlištěm a Podstránská, druhá pak Olomouckou a Nezamyslovu," dodal Chvátal. Součástí záměru není pouze propojení velkého množství obcí a měst, ale i nový podjezd pod železniční vlečkou v Pozořicích.

Síť cyklostezek v Brně a okolí tedy bude opět o něco hustší. „Jsem rád, že se cyklistům naskytují nové možnosti, kam mohou z centra Brna vyjet," řekl student Jaromír Tkadlec. Územní rozhodnutí by projekty měly dostat do poloviny letošního roku, následně bude schválena dotace. Začít stavět by se mělo začátkem příštího roku.

Klíčová slova: cyklostezka, Brno, cyklistika, sport

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.