05.05.2018 17:06


Nezávislí návrháři prezentovali na Pop-upu Malé noci módy své kolekce

Autor: Eliška Hypšmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dnes se v prostorách kavárny Praha v Brně uskutečnil Pop-up Malé noci módy. Na pop-upu se prezentovali návrháři brněnské módní scény. Pop-up je ohlédnutím za akcí s názvem Malá noc módy, která se v Brně konala dvakrát, poprvé v únoru a podruhé v listopadu loňského roku.

Brno – V kavárně Praha v Brně si dnes lidé prohlédli módní kolekce brněnských návrhářů. Pop-up je ohlédnutím za módní přehlídkou s názvem Malá noc módy, která se naposledy uskutečnila v listopadu loňského roku. Na pop-upu si mohli návštěvníci koupit nejen oblečení, ale například i batohy brněnských nezávislých návrhářů.

Malá noc módy, na kterou navazoval pop-up, je lokální akcí, která má podpořit nezávislé módní návrháře. „Jde o to, aby návrháři, kteří se tu prezentují, byli nezávislí lidé, které neváže žádná značka. Musí to dělat sami na sebe,“ řekl organizátor akce David Severa.

Mladí návrháři tak mají možnost zdarma prezentovat své kolekce. „Pravidelně navštěvuji Malou noc módy a všechny akce s ní spojené, protože mám ráda originální módu. Nechci nakupovat ve velkých obchoďácích a podporovat tak korporátní společnosti,“ uvedla návštěvnice akce Jelena Kudel.

Na akci se prezentovali mladí nezávislí návrháři s různými kolekcemi. „Je to takový mix. Máme tu třeba Alex Pospiechovou, která tu má svoji úplně první kolekci. Jsou tu ale i návrháři, kteří byli na Fashion weeku jako Jan Smejkal. Někteří tvoří delší dobu a mají už zavedené značky jako třeba MeA, nebo Theó (módní značky – pozn. redakce). „Inspirovala jsem se původní tvorbou od Banana Republic (americká oděvní značka – pozn. redakce), což jsou cestovatelské kolekce. Moje modely jsou inspirované safari a divočinou, jsou laděné hlavně do khaki barev,“ uvedla jedna z návrhářek Alexandra Pospiechová.

Za celou akcí stojí také tvůrci kreativního časopisu Grand Garbage, který je určen pro brněnskou návrhářskou a fotografickou komunitu. „Vytvořili jsme online magazín, kde se lidé mohou v průběhu roku prezentovat, třeba když vytvoří novou kolekci. Tvořím spolu se Zdeňkem Gricem, který fotí, a s Laurou Kovanskou,“ řekl organizátor akce a šéfredaktor magazínu David Severa.

Klíčová slova: móda, Malá noc módy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.