16.12.2017 16:30


Netradiční designové výrobky rozzářily novou brněnskou tržnici

Autor: Michaela Juračáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V prostorách nově otevřené Městské tržnice Brno na Zelném trhu se konala přehlídka nezávislé módy, šperků a designu. Na akci Brno Fashion Market, za kterou stojí tým MINT, se sjely desítky obchodníků, kteří předvedli své umění. 

RYVERA ekologická móda

Brno - Brno Fashion Market nabídl bohatou nadílku krásných značek s módou, designové produkty a bio kosmetiku. Ve čtvrtek čtrnáctého prosince se konal poprvé ve druhém a třetím patře nově otevřené Městské tržnice Brno na Zelném trhu. Na návštěvníky tam čekalo čtyřiačtyřicet designérů a návrhářů, kteří nabízeli své originální výrobky. Vstup byl zdarma, bez bariér a vítáni byli i čtyřnozí mazlíčci.

Jedinečné zástěry při vaření 

MINT je skupina lidí, kteří pořádají různé akce již přes deset let. Stojí za projekty jako Factory Fashion Market nebo Prague Fashion Market. Letos dostali příležitost udělat trh i v nové Tržnici Brno. „Důvodů, proč jsme tuto nabídku dostali a využili ji, je více. Mezi ty nejpodstatnější patří předvánoční čas a zájem o trh jako takový ze strany prodejců i návštěvníků,“ vysvětluje organizátor akce Zbyněk Banán Hanko. 

Členové týmu MINT stále objevují nové prostory, kde by se mohly konat další fashion markety. I nyní se jedná o nově zrekonstruované sympatické místo v centru města, kterému zástupy lidí sluší. „Do jisté míry se stalo jakousi filozofií našich akcí objevování nových míst a střídání je za ty staré,“ přibližuje Hanko.

Návštěvníci akce

Na jednom místě tu lidé v předvánočním shonu našli oázu s příjemnou atmosférou a designéry s jejich originálními produkty. Důkazem úspěšnosti akce byl velký počet spokojených návštěvníků. Mezi ně patřla i studentka Markéta Jelínková, která se na akci vydala nakoupit vánoční dárky. „Jsem ráda, že se i v dnešní uspěchané době najde místo, kde můžu koupit pěkné dárky pro celou rodinu, a to bez typického stresu pro předvánoční nakupování,“ podělila se o své dojmy návštěvnice.

Markéta Jelínková

Ukořistit návštěvníci mohli opravdu ty nejzajímavější designové kousky. Svůj outfit jste mohli oživit například nápaditými a barevnými šperky Acid Design. „Na své nápady pro návrhy šperků přicházím v podstatě všude. Ať už je to v ateliéru pod Petřínem, v tramvaji, nebo když se potápím přes půl světa daleko pod mořskou hladinou. Nápadů mám tolik, že bych potřebovala nejmíň tři životy, abych všechny stihla,“ říká o své tvorbě šperkařka Ilona Fuirášková.

Šperky Acid Design

Výběr šperků a především náušnic byl opravdu velký. Od decentních malých koleček, až po extravagantní velké trojúhelníky na večírek. Vše vyrobeno z chirurgické oceli a v jakékoli barvě, na kterou si vzpomenete. Nejedna zákaznice nevěděla, pro jaký pár náušnic se rozhodnout dříve. „Pořídit si pouze jedny by byl hřích,“ zhodnotila situaci jedna z obdivovatelek.

Acid Design

Základním cílem Brno Fashion Marketu je podpora českého designu, lokální a osobní prodej, odpovědné nakupování, udržitelnost a recyklace. Například značka TIMEWOOD vyrábí módní doplňky z různých druhů dřevin. Vysoce trendy záležitostí je dnes dřevěný motýlek.

Dřevění motýlci

Mimo módní doplňky si lidé z Fashion Marketu mohli odnést i ty interiérové. Originální vánoční ozdoby z taveného a recyklovaného skla nabídla značka SKLO.PRO. 

Originální vánoční ozdoby

V Brně mají Fashion Markety již sedmiletou tradici. První market se konal v červnu roku 2010 pod názvem Factory Fashion Market v areálu Zbrojovky Brno. „Cílem bylo vytvořit fungující platformu pro prezentaci lokálních tvůrců a zároveň prostor příjemného setkávání designérů, různých umělců a návštěvníků akce, “ přibližuje počátky akce organizátorka Petra Kopuletá.

Klíčová slova: MINT, design, fashion, trh, dárky, tržnice Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.