21.05.2018 18:52


Nemůžete do Afriky? Nechte Afriku přijet za vámi!

Autor: Tereza Kučerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

V Brně se včera otevřel ráj pro všechny milovníky exotického ovoce, čerstvě namleté kávy a koření. Společnost Virunga uspořádala akci Ochutnej Afriku. Z Afriky do Brna dorazilo ovoce přímo utržené ze stromu, a návštěvníci si tak mohli domů odnést sladká manga, obří pomela či čerstvé fíky.

Krájení jackfruitů. Foto: Tereza Kučerová

Brno - Jaké je ovoce přímo utržené z afrického stromu? Chutná jinak než ze supermarketu? A skutečně je durian nejsmrdutější ovoce na světě? Na to jsem měla možnost získat odpovědi na akci Ochutnej Afriku v Brně.

Ovoce bych mohla jíst pořád. Proto jsem se těšila, až budu moct ochutnat papáje, ananasy, manga i další známé i neznámé ovoce. V průmyslové budově brněnské Malé Ameriky se pro mě otevřel ráj – hala plná hlavně čerstvého ovoce, ale i kávy, koření a dalšího exotického občerstvení.

V Africe ovoce utrhli přímo ze stromu a ihned putovalo letecky do Česka. Proto bylo na první pohled úplně jiné, než ovoce ze supermarketů. Pomela i papáje jsou větší, manga od pohledu šťavnatější. Některé druhy ovoce jsem viděla úplně poprvé, například plody kakaových bobů, čerstvou kurkumu či guavu, která vypadá jako mix jablka a hrušky.

Čerstvé marakuje. Foto: Tereza Kučerová

„Největším překvapením je pro mě chuť ananasu. Včera jsem si ho koupila v obchodě a vůbec se to nedá srovnávat. Je sladší, chutnější a rozplývá se na jazyku,“ řekla návštěvnice Pavlína Horvátová. Mě nejvíce zaujala růžová pythaya neboli dračí ovoce, jehož bílá dužina skrývá černá zrníčka a chutná nakysle sladce, možná bych to přirovnala k chuti melounu smíchanou s angreštem.

Byla jsem zvědavá na to, jak chutná durian a jestli opravdu zapáchá tak, jak se říká. Měla jsem možnost si přičichnout ještě k nerozřezanému. Nebylo pro mě překvapením, že nevoněl úplně vábně. Dokonce jsem ho i ochutnala, pachuti jsem se však nezbavila půl dne.

Samozřejmě mě zajímalo, jak se ovoce pěstuje, kdo ho sbírá, a jak se převáží. „Ovoce je z Ugandy, ale také z Tanzánie a Zanzibaru a nově dovážíme i z jihovýchodní Asie. Ovoce je čerstvě utržené ze stromu a ihned putovalo sem, takže neleželo v žádných kontejnerech. To, co tu prodáváme, pochází od naší rodiny. Naší hlavní filozofií je, aby místní farmáři mohli vstoupit na evropský trh. Všechno vykupujeme za férové ceny a podporujeme tak farmáře,“ zodpověděla zaměstnankyně firmy Virunga, která si však nepřála být jmenována.

Banány z Ugandy. Foto: Tereza Kučerová

Ze všech těch čerstvých papájí, mang, jackfruitů a avokád jsem byla nadšená. Z ceny ovoce jsem však nebyla potěšená ani já, ani moje studentská peněženka. „Ovoce je dobré, ale ceny jsou opravdu vysoké,“ souhlasila se mnou na facebookové události k akci Ivonne Cárdenas. Za ananas, avokádo, dračí ovoce, mango, maracuju, mini banány, jeden čerstvý fík, kořen kurkumy jsem utratila téměř sedm set korun. Příští týden se budu muset ve svém jídelníčku uskromnit, nenahraditelná chuť čerstvého ovoce mi za to však stála.

Klíčová slova: food, Afrika, exotika, Malá Amerika, chudý student, ovoce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.