15.03.2015 03:13


Některé mé písničky zní jako z Discopříběhu, říká zpěvačka Petra Abrahámová

Autor: El-Talabáni Patrik | Kurz: Stisk | Kategorie: Publicistika

Na hudební scéně není zatím příliš známá, ale talent má. Zpívání se Petra Abrahámová, sestra motocyklového závodníka Karla Abraháma, věnuje od mala. V devatenácti letech už toho má za sebou hodně. Natočila několik klipů a spolupracuje i s Michalem Davidem. V současné době připravuje i novou píseň a bude vystupovat na pražském výstavišti. S Petrou se známe asi dva roky, jsme přátelé, a proto jí v rozhovoru tykám.

Co tě přivedlo ke zpěvu?

Začínala jsem už jako malá. Ve třech letech jsem začala zpívat ve sboru, ale pak jsem odešla, protože jsem chtěla zpívat sólově a s ostatními dětmi mě to nebavilo. Zpívala jsem si sama doma a později si našla i soukromou učitelku, která mě učí dodnes, ale musím za ní dojíždět do Prahy. To je komplikované, protože za ní jezdím i třikrát týdně. Zpívání mě vždycky bavilo, celá rodina mě podporovala a říkala, že jsem šikovná a že bych to měla zkusit. V šestnácti jsem se vsadila s bratrem, že pokud něco vyhraje, tak zazpívám na nějakém vystoupení. Povedlo se a to vystoupení mi hodně dalo, všimli si mě tam nějací producenti z Novy a začali mi dohazovat Michala Davida, se kterým spolupracuji dodnes.

A jak se ti s Michalem Davidem spolupracuje?

Ze začátku to bylo těžké. Není zlý, ale přísný. Od chvíle, kdy jsem k němu přišla, mi nutil hodiny zpěvu, tance a celkově mě k tomu hodně vedl. Jinak je úplně super, písničky krásně zní, jen zní trochu jako z Discopříběhu. Teď chystáme novou a ta je už modernější.

Petra Abrahámová. Foto: Patrik El-Talabáni.

Chystáte jen tuto jednu písničku? Album v plánu nemáš?

Zatím ne, album si stejně nikdo nekupuje. Dnes je v módě třeba Itunes nebo čipové karty, kam si stahuješ písničky. Desku si koupí pár malých dětí nebo jim ji rodiče dají k Vánocům. Z toho nikdy nevydělám tolik, kolik do toho dám.

Plánujete k této písničce znovu klip?

Asi ano, myslím, že to nachystáme. Je to pomalá písnička, taková romantická.

Svůj první klip jsi natáčela v Paříži, jak to probíhalo?

Byli jsme tam tři dny, všichni lidi byli fajn a na nic netlačili. Já nejsem žádná herečka, hrát moc neumím, takže to pro mě bylo těžké.  Jednu scénu jsme točili třeba desetkrát, protože v jedné části klipu stál za oknem můj kamarád a pořád mě rozesmíval. Nejhorší bylo vstávání, protože jsem kvůli východu slunce musela být vzhůru už ve čtyři ráno.

Jak těžké je prosadit se v hudební branži?

Je to hodně těžké, protože lidi mě neberou od začátku. Člověk se musí prokopat, jinak to nejde. Všichni v branži na začátku hodně odsuzují, a pokud nemám nikoho známého, třeba tetu zpěvačku nebo strejdu herce, je obtížné se mezi ně dostat.

Jaké si dáváš cíle a kam až bys to chtěla jako zpěvačka dotáhnout?

Ráda bych se dostala třeba do Anglie, chtěla bych spolupracovat s někým opravdu známým, kdo by mě protlačil. V Anglii nebo Americe se asi nechytnu, nechtějí tam nějaké zpěvačky z Česka. To je pro ně nic, když mají svoje vlastní interprety. Ale chtěla bych spolupracovat s někým, kdo mi pomůže v Česku a na Slovensku, a to mi stačí. Nejde mi o to být slavná, ale dělat něco, co mě baví.

Vystupuješ často? Kdy máš nejbližší vystoupení?

To záleží na tom, kolik je zrovna akcí. V zimě jsem měla jen tři vystoupení, ale to je tím, že mě skoro nikdo nezná. Občas zavolá někdo, kdo mě někde viděl a vzpomene si na mě. Nedávno jsem vystupovala v Barceló, kde byla charitativní akce pro postižené děti. Prodávaly se tam obrazy, takže jsem za výdělek nakoupila obrazy dětí, abych je podpořila. Za dva měsíce chystám akci v Praze na výstavišti.

Dávají ti přátelé nějakým způsobem najevo, že jsi teď mediálně známější?

Hodně kamarádu jsem ztratila, dost z nich se pak vybarvilo. Někteří si hráli na největší přátele, když se o mně něco napsalo, ale to člověk většinou pozná. Kamarádi, které jsem měla ještě před tím, než se o mně psalo, jsou skvělí a bavíme se pořád.  

Jak stíháš zpěv se školou a osobním životem?

Ve škole mám individuální plán, takže je to docela jednoduché. Učitelé mi vycházejí vstříc. Teda většina učitelů. Zatím to jde, doufám, že to budu zvládat i dál.

Tvůj bratr závodí v královské kubatuře MotoGP, jakým způsobem se navzájem podporujete?

Moc ne, my si do toho nemluvíme, každý máme svoji branži. Občas mi domluví nějaké vystoupení, ale jinak si hledíme svého. Jen když se o mně nebo o něm napíše nějaký špatný článek a jsme smutní, tak se podpoříme, ale od toho přece rodina je.

Klíčová slova: Petra Abrahámová, zpěv, Michal David, rozhovor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.