03.12.2020 19:33


Největší losování bytů v historii Brna. Rodiny vybíraly bydlení na Vojtově nebo Valchařské

Autor: Eliška Procházková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Mladé rodiny, které byly vylosovány, se mohou brzy nastěhovat do nových startovacích bytů v Brně. Jejich nabídka i počet žadatelů byly letos rekordní.

Komise bydlení vylosovala majitele nových bytů v Brně, zdroj:wikimedia.org

Brno - Téměř pětihodinové losování určilo 26. listopadu majitele padesáti brněnských startovacích bytů. Lidé mohli žádosti o nové bydlení podávat zhruba měsíc, konkrétně do 20. října. Protože byla nabídka tak široká, čekalo město velký zájem, a to se také potvrdilo.

O rekordní počet bytových jednotek si zažádalo více než 270 zájemců. Jeden z členů Komise bydlení rady města Damir Solak Stisku sdělil, že šlo o vůbec největší losování, které kdy v Brně bylo.

Kvůli současné epidemické situaci se žadatelé nemohli losování účastnit osobně. „Přenášeli jsme to tedy alespoň online na Facebooku, aby to mohli lidé sledovat, a dost z nich tuto možnost využilo,“ řekl náměstek primátorky Jiří Oliva (ČSSD). Dále ještě dodal, že o byty se mohly přihlásit rodiny do 35 let věku se stanoveným minimálním i maximálním příjmem, které nevlastní žádný vyhovující byt či dům. Uchazeči byli také rozděleni do tří skupin, a to na rodiny s dětmi, mladé manžele a ostatní páry.

Podle předsedy Komise bydlení Marka Viskota (ČSSD) byl v nabídce tak velký počet bytů právě proto, že se městu podařil zkolaudovat komplex na ulici Vojtova, kde se bytových jednotek nachází více než třicet. „Spolu s dalšími byty v ulici Valchařská, a pak jednotlivými byty, například v Kohoutovicích, to bylo v součtu zmiňovaných padesát,“ doplnil.

Losování bylo dlouhé a protáhlo se zejména z toho důvodu, že zájemci měli možnost si již dříve byty prohlédnout a požádat pak o jednu konkrétní bytovou jednotku. „Každý se pak losoval zvlášť pouze z čísel těch rodin, které měly zájem, proto to trvalo déle,“ vysvětlil předseda komise.

Oliva dodal, že v dohledné době se chystá losování startovacích bytů na ulici Plynárenská. „Takové množství bytů jako teď nás ale v příštím roce nejspíš nečeká a půjde spíše o nižší jednotky,“ doplnil ho Viskot. „Jsme ale velmi rádi, že je v Brně o startovací byty zájem,“ uzavřel člen komise Damir Solak.

Klíčová slova: Brno, startovací byty, Bytová komise, bydlení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.