07.12.2012 18:41

Nejlepším sportovcem Brna je plavkyně Pechanová

Autor: Jan Pluhař | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dálková plavkyně Jana Pechanová včera zvítězila v anketě Nejlepší sportovci města Brna 2012. V soutěži kolektivů triumfoval hokejový tým Kometa Brno.

Anketu Nejlepší sportovci města Brna 2012 ovládla plavkyně Pechanová. Foto: Jan PluhařBrno V hotelu Voroněž se včera ve večerních hodinách konalo vyhlášení soutěže Nejlepší sportovci města Brna 2012. Anketu novinářů a členů akademie brněnského sportu ovládla jednatřicetiletá dálková plavkyně Jana Pechanová. Olympijská závodnice letos přivezla dvě bronzové medaile ze závodů na pět a deset kilometrů na mistrovství Evropy. "Dálkové plavání se teprve nedávno dostalo mezi olympijské disciplíny a nepatří zrovna mezi nejpopulárnější sporty. O to víc mě těší vítězství v tak skvělé konkurenci," uvedla po svém triumfu Pechanová. Druhé místo v anketě obsadil hokejový brankář Jiří Trvaj z týmu HC Kometa Brno, třetí skončil krasobruslař Michal Březina.

V kategorii týmů zvítězili hokejisté Komety Brno, kteří po nečekaném úspěchu v minulé sezóně extraligy dokráčeli až do finále play-off, kde padli s Pardubicemi. První cenu v kategorii objev roku si odnesl dráhový cyklista Jakub Vývoda, který zazářil na juniorském mistrovství světa a vybojoval bronzovou medaili ze závodu na jeden kilometr s pevným startem.

Klíčová slova: sport, Brno, nejlepší sportovci, Jana Pechanová