05.12.2010 21:37


(Ne)máme rádi talentové soutěže?

Autor: Vojtěch Šprdlík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Po deseti řadách Superstar, X-Faktoru, Robinu Hoodovi a bůhví čem ještě už by si člověk řekl, že nic dalšího už nejde vymyslet. Ohó, vynalézavost a rozpočty televizí na českém mediálním písečku však nejspíš neznají mezí, a tak si již několik týdnů můžeme nechat masírovat své mozky dalším výmyslem – talentovými soutěžemi.

Pro někoho je to masáž příjemná, pro někoho ne, pravdou však je, že se jí nejspíš nikdo nevyhne. Rádia hlásí, že mají ráda Talentmánii, na Primě se člověk dozví, že Česko-Slovensko má talent i když se dívá na Receptář. I když takový Přemek Podlaha… Mareš i Prachař by mu mohli závidět. Ten vám alespoň řekne, jak zrýt zahrádku.

Ale že to mají ty televize dobře vymyšlené. Když už je český rybníček „talentů“ poloprázdný "šup!" otevřeme stavidla vedlejšího poloprázdného slovenského a rázem máme talentů, že člověk neví co s nimi. Ale jistě že ví. Velkou část pustí zpátky k vodě, jenom pár kapitálních kousků dostane to privilegium se plácat před narvanou halou plnou diváků.

Není pochyb, že někteří se umí plácat zdatně, ale PROČ proboha neuteče rok, aby se nevynořila další podobná soutěž? Vsadím se, že už teď ředitelé osnují plány jak vyrobit další ročník. Že už talenty došly? Nu což, vytvoříme Česko-Slovensko i Maďarsko a Polsko mají talent. To by v tom byl čert, aby se tam nějaký nenašel. A že jim nerozumíte ani slovo? To nevadí, hlavně že budete posílat esemesky.

Občas si říkám, jestli nebyla lepší taková Čundrkántryšou. Ivan Mládek, přihlouplé kulisy a ještě přihlouplejší Pitkin. Byla hrozná, bezesporu, ale aspoň nebyla dvakrát týdně. Dobře, uznávám, lepší nebyla. Vždyť nakonec ten pejsek panáčkující kolem děvčete v kovbojském je docela šikovný. A když se člověk dívá na ty tanečníky, vlastně taky nejsou vůbec hrozní. A co teprve ta dvanáctiletá operní pěvkyně!  Že teď mluvím úplně jako příznivce talentových soutěží? Proč ne, vždyť vás na to nikdo koukat nenutí. A až bude další řada, přihlásím se taky. Tancoval jsem totiž před zrcadlem a mamka mi řekla, že mi to jde.

Klíčová slova: talentmánie, talent, Nova, Prima

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.