12.10.2019 17:37


Návštěvníci Food Truck Festivalu ochutnají různorodá jídla ze všech koutů světa

Autor: Kateřina Hladíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Hamburgery, vafle, pomazánky, pivo, káva a pojízdné bufety. I tak lze shrnout letošní Food Truck Festival, který od pátku do neděle hostí Galerie Vaňkovka. Návštěvníci mají možnost ochutnat jak asijské dušené knedlíčky, tak české pomazánky a jiné pochutiny. 

Food Truck Festival

Brno – V pátek dopoledne je na prostranství před obchodním centrem Galerie Vaňkovka vše připraveno, aby mohl začít Food Truck Festival. Ozdobené pojízdné jídelny jsou rozestavěny před cihlově červenou budovou. Majitelé vozů dopisují na tabule nabízená menu. Připraveny jsou i stoly, kde se návštěvníci mohou v klidu posadit a vychutnat si jídlo a pití. Kolem jedenácté hodiny začínají přicházet první hladoví zájemci. „Přišla jsem, protože ráda ochutnávám nová a různá jídla. Navíc jsem v Brně na takovém festivalu ještě nebyla,“ vysvětluje svou účast studentka Petra Miloschewitschová.

Různorodé vůně se linou celým areálem. Z jednotlivých stánků jsou slyšet zvuky smažících se hranolek a svařování vín. Z reproduktorů zní hlasitá rocková hudba skupiny Pink Floyd zvýrazňující industriální budovu galerie, která lidi obklopuje. Lidé si nejprve nejistě procházejí celý prostor, zastavují se u jednotlivých pojízdných vozů, čtou tabule s nabídkami a přemýšlejí, co ochutnají jako první. Mohou si vybírat z různých jídel, českých i zahraničních kuchyní, z vegetariánských pochoutek i z masitých šťavnatých burgerů. 

Návštěvníci se snaží ochutnat co nejvíce jídel. K tomu jim pomáhají i menší porce jednotlivých pochoutek. Někteří lidé nejprve zkouší například hamburger s hranolky a poté si dávají dezert v podobě vaflí a kávy. Někomu navíc podávaná jídla slouží jako inspirace. „Na festivalu vybíráme pojízdné občerstvení pro folklorní festival, který pořádáme,“ popisuje Draha Novotná, která festival navštívila již podruhé.

Jednotlivé pojízdné bufety působí často jako umělecká díla. Jsou různě barevné - od tlumených černých tónů až po výrazně oranžové vozy nebo jsou celé polepené komiksy. Některé jídelny jsou na festivalu poprvé, jiné zas nabízejí své jídlo už po několikáté. „U Vaňkovky jsme už potřetí, atmosféra je super a lidé jsou parádní. Nabízíme tu náš Burger special s naší vlastní barbecue omáčkou,“ říká David Bábel z food trucku Angel Grill.  

Food Truck Festival nabízí různorodá jídla od hranolek a hamburgerů až po veganské a vegetariánské pochoutky. Akce je součástí Burger Street Festivalu, ve kterém jednotlivé pojízdné kuchyně objíždějí města České a Slovenské republiky. V Brně festival potrvá až do neděle.

3 tipy Stisku na nejlepší jídla

  1. Ochutnejte Burger special z pojízdné kuchyně Angel Grill. Tento burger vyhrál pětkrát ocenění Nejlepší jídlo na Burger Street Festivalech. 
  2. Dejte si dezert v podobě vaflí. Vafle si můžete dochutit zmrzlinou, oříšky, čokoládou, čerstvým ovocem, karamelem i šlehačkou.
  3. Vyzkoušejte asijské dušené knedlíčky. Vybírat můžete z pěti druhů podle vaší chuti. 

Klíčová slova: Food Truck Festival, Vaňkovka, jídlo, gastronomie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.